Další ABC – speciál – zima 1988

Devadesátistránkový zimní ABC SPECIÁL 1988 dorazil na detske-casopisy.cz  od Nema. Moc děkujeme.

Náhled do zákulisí ABC SPECIÁLŮ přináší Vlastimil Toman – Můj život s ABC:  „ABC zřejmě bylo prvním časopisem, aspoň v bývalém Československu, který své mimořádné či zvláštní vydání označil jako „speciál“. To mi ostatně potvrzují i mnozí pamětníci a sběratelé, když si s nimi na toto téma povídám. A tak je docela možné, že si někteří z bývalých čtenářů, dnes působící v různých periodikách, na onen název „speciál“ vzpomněli, když v současné době připravují svá zvláštní a mimořádná čísla. Nehledě na to, že je také mimořádně – nebo snad speciálně? – vybavují různými atraktivními lákadly, jako jsou dárkové balíčky, s čímž právě tenkrát začalo ábíčko.“

ABC_special_(1988(_zima_La_aviadora

Strana 116: „A tak jsme se opět mohli radovat, že se tenhle speciál dobře prodával. Ostatně zimní „letecký“ speciál ’88 za svým letním předchůdcem nezaostal. Měl nádhernou, tudíž velmi lákavou obálku, která hodně slibovala. Však se oba odpovědní redaktoři Ruda Baudis a Václav Šorel snažili – a vyšlo jim to! Tradiční „politickou daní“ byl komiks Nebeská rudá jízda o počátcích vojenského letectva za občanské války v Rusku ….

ABC_special_(1988(_zima_Nebeska_ruda_jizda

s jakousi „protiváhou“ o akci Spojenců za 2. světové války Operace Jericho.

ABC_special_(1988(_zima_Operace_jericho

A k tomu trochu historie z „domova“. Jinak bylo všechno o letadlech a letcích se spoustou obrázků a‘ fotografií. Obsahu byly podřízeny i papírové modely – anglický Spitfire a historický český dvouplošník BH-33, pro pokročilé Turbolet L 410 UVP a pro začátečníky naopak házedlo MIG-15.“

ABC_special_(1988(_zima_Prvni_cesky_letec

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání speciálu ABC v roce 1988, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ABC speciál – kliknutím na náhled strany:

ABC_special_(1988)_zima

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *