Rozhlasový rozhovor, který tě určitě zaujme

Před dvěma a půl lety odvysílal ČESKÝ ROZHLAS na stanici LEONARDO skvělý, třičtvrtěhodinový rozhovor Roberta Tamchiny s PhDr. Olgou Bezděkovou, autorkou 1.dílu ( a spoluautorkou 2.dílu)  výpravné knihy PO STOPÁCH KRESLENÝCH SERIÁLŮ.

V anotaci rozhovoru ČRo uvádíPhDr. Olga Bezděková se narodila v roce 1946. Je autorkou řady článků a recenzí. Vystudovala filosofickou fakultu UK, obor knihovnictví, literatura a dětská literatura. Pracovala jako bibliografka v Národní knihovně. V letech 2008–2009 byla dokumentaristkou v Ústavu pro studium totalitních režimů. Je spoluautorkou samizdatové publikace Píseň úplňku, vydané v r. 1986 ve snaze o rehabilitaci spisovatele Jaroslava Foglara.

Nevím jak ty, ale i když ČRo poslouchám ze všech rozhlasových stanic nejčastěji, na stanici LEONARDO „přepnu“ spíše vyjímečně – respektive jsem při jejím poslechu odkázán na její internetové vysílání. A protože nás bude takových asi povícero, rád  se o radost z povídání s Olgou Bezděkovou na detske-casopisy.cz dělím (ostatně, často ji pro její preciznost, v článečních na tomto webu cituji):

Ty, které zajímají souvislosti, jistě ocení informace o tom jak kniha PO STOPÁCH KRESLENÝCH SERIÁLŮ vlastně vznikla i další střípky dokreslující osobnost této skvělé dámy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *