1 číslo zo série MY – 06.ročník (1969)

Dnešným príspevkom vkladám do archívu číslo 2 zo série časopisov MY, označovanej príslušným rokom MY69.

O časopise MY bolo popísané na tomto webe popísané hádam všetko, čo sa o ňom dalo zistiť a tak sa obmedzím iba na základnú charakteristiku, čerpajúcu z tiráže.

 

MY 68 – „politickokulturní časopis“ –  vydával Ústřední  výbor ČSM v nakladatelství Mladá fronta. Moderní až uměleckou grafikoufotografiemi i záměrným nádechem „bulváru“ se snažil zaujmout hlavně středoškoláky a dospívající mládež. Šéfredaktor Vladimír Mates; zástupce šéfredaktora H.Bergman (vnitropolit. rubrika); K. Zeman, J.Tvrzník (zahr. rubrika); D.Brabec (sport. rubrika); J.Mladějovský (armáda a brannost); M.Novotný (kult. rubrika); J.Kovařík (grafická úprava). Rozsah dnes archivovaného čísla je 76 stran. Časopis stál 4 Kčs.

Ako sa píše v tiráži časopis bol nie len určujúcim smerom politickej orientácie mládeže, ale aj kultúrne periodikum. Prinášala ukážky tvorby mladých autorov. Či už poéziu, prózu, maľby a umelecké fotografie.

Ako napovedá obal, hlavný článok bol venovaný českej herečke Ive Janžurovej.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MY z roku 1969, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu MY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu MY zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *