2.ročník – BEATLES VČERA A DNES – 1995

Dnes archivované čísla časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1995 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Jiriha. Veliký dík!

Z tiráže časopisu lze vyčíst, že Oficiální čtvrtletník The Beatles Fan Clubu České republiky, Ročník 2, číslo 1 vydal Ing. Ludvík Kollár – vydavatelství KOMERS (Ostrava). Šéfredaktorem byl Josef Šagát. Spolupracovníci: Martin Šafránek, Aleš Durčák, Vladimír Tučapský, Jan Břečka, Jiří Procházka.

Zdá se, že v letech 1994-1998 vyšlo minimálně 19 čísel časopisu BEATLES VČERA A DNES. První číslo stálo 36 Kč a to devatenácté dvojčíslo (3-4) bylo k mání už za rovných 100 Kč.

V úvodníku 1.čísla 2.ročníku redakce píše:

„Ahoj beatlesáci, držíte v ruce první číslo už druhého ročníku oficiálního časopisu The Beatles Fan Clubu České republiky. Klubu, který sice vznikl v civilizovaném světě jako jeden z posledních, ale který měl hned od svého vzniku vlastní časopis. Samotný klub má za sebou valnou hromadu (25.2.1995 – klub ATLANTIK v Ostravě). O průběhu a ostatních podrobnostech této akce vás budeme informovat v příštím čísle.

Vraťme se však ještě trochu zpátky. Byly tady vánoce a Ježíšek naděloval. A my všichni jsme dostali pod stromeček ten nejkrásnější dárek – dvojité CD „Live At BBC“. I když recenze našeho dopisovatele na toto CD (viz str. 7) je přísná, jsme velmi rádi, že toto CD vyšlo. Snad nejlépe to vystihují slova z dopisu naší fanynky: „Je to více než super. Na začátku prvního kompaktu se Beatles představují a mi to připadá, jako když jsou se mnou v pokoji.“ Je to opravdu tak. Po tolika letech můžou být Beatles opět s námi. Není náhodou, že nová vlna beatlemánie zasáhla i dnešní mladou generaci a také to, že nejmladším členem našeho fan klubu je jedenáctiletá dívenka. Jsme rádi, že můžeme přispět k propagaci Beatles – skupiny, která již čtvrt století neexistuje. Naše fandovství trvá a o ně se chceme podělit i s vámi, prostřednictvím letošních šesti čísel Beatles včera a dnes.
Na závěr vám všem musíme připomenout naše varovná slova z předchozích čísel. Naším cílem je z tohoto „časopisu“ vytvořit fanzin, to je časopis určený pouze členům fanklubu nebo předplatitelům. Proto tomu, kdo má opravdu zájem, doporučujeme si zajistit předplatné přímo v naší redakci. Stačí napsat nebo zatelefonovat.“

Časopis byl tištěn černobíle, s vyjímkou čtyř stran „obálky“.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1995, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu BEATLES VČERA A DNES – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *