43.ročník ABC – 1998

Tato čísla 43.ročníku ABC z roku 1998 pro detske-casopisy.cz digitalizovali Valer –  moc děkujeme!

Časopis ABC vychází nepřetžitě od roku 1957. V roce 1994 změnil majitele a od té doby jej vydává švýcarsko-německé vydavatelství Ringier Axel Springer Media AG – v tiráži je uvedeno, že ABC vydává Ringier ČR, a.s. Vzhledem k osudům ostatních, do té doby zavedených dětských časopisů, se zdá, že jen díky této zásadní změně se podařilo ABC přežít (na rozdíl od titulů jako PIONÝRSKÁ STEZKA (STEZKA), PIONÝR (FILIP) nebo SEDMIČKA POINÝRŮ (SEDMIČKA), které zanikly). Patrně nezbytná byla komerčnější podoba časopisu. Koneckonců, který jiný z tehdejších časopisů by na to měl být lépe připraven než právě ABC, které se díky invenci ale i konexím předchozího dlouholetého šéfredaktora Vlastimila Tomana snažilo být vždy o krůček napřed?

Podtitul ABC mladých techniků a přírodovědců je v roce 1998 doplněn o „zábavně naučný čtrnáctideník pro chlapce a děvčata“.

Šéfredaktorem 43.ročníku byl PhDr. Rudolf Baudis (*1947  +2004), který ABC šéfoval v letech 1993-98. Později psal články i do časopisu Naše rodina. Zahynul ve věku 57 let, spolu se svou ženou při automobilové nehodě.

Pokud můžeš  přispět jakoukoliv informací, která by dokreslila souvislosti kolem vydávání 43.ročníku ABC v letech 1998, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ABC – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ABC zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *