5 čísel SKAUTSKÉHO SVĚTA – 50.ročník – 2012

Zdá se, že mezi skauty je proti běžné populaci asi trošku větší procento lidí ochotných pro ostatní nezištně něco udělat. Do toho spadá i digitalizace časopisů pro děti a mládež. Vyvětluji si tím relativně vysokou četnost digitalizování a archivace časopisů, které jsou přímo skautské, či se ze skautskou myšlenkou prolínají. Asi se není čemu divit, protože za více než 100 let existence Junáka – českého skauta, musela skautská idea přímo či nepřímo zasáhnout hodně velkou část české populace.

Skautské časopisy (SVĚTÝLKO, SKAUT, ROVERSKÝ KMEN, SKAUTING, SKAUTSKÝ SVĚT, SKAUTSKÝ SVĚT PRO RODIČE) chodí zdarma do schránky každému členu Junáka jako benefit k registraci. Jsou rozdělené podle věkových kategorií a tak světlušky, vlčata, skautky i skauti, roveři i dospělí najdou ve svém časopisu zajímavé články a reportáže podle svého věku.

Časopisy pro děti jsou celkově koncipovány tak, aby podporovaly dětskou aktivitu a tvořivost. Povzbuzují k účasti v anketách a kromě poutavého čtení v nich děti najdou kvízy, hádanky, soutěže a vedoucí je mohou využívat i při oddílové činnosti. Dospělí mají možnost dozvědět se novinky z hnutí nebo si přečíst rozhovory se skautskými osobnostmi i lidmi z veřejného života.

SKAUTSKÝ SVĚT je určen zejména příznivcům skautingu, rodičům, ale také vedoucím a všem dospělým ve skautingu. Najdete v něm aktuální informace ze světa skautů, také výchovné tipy a triky nejen pro rodiče a nebo nápady na činnost s dětmi. Nechybí ani shrnutí zajímavých knih.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované čísla magazínu SKAUTSKÝ SVĚT – kliknutím na náhled strany:

SKAUTSKY_SVET_50.rocnik_(2012)_cislo_1

SKAUTSKY_SVET_50.rocnik_(2012)_cislo_2

SKAUTSKY_SVET_50.rocnik_(2012)_cislo_3

SKAUTSKY_SVET_50.rocnik_(2012)_cislo_4

SKAUTSKY_SVET_50.rocnik_(2012)_cislo_5

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *