Další tři ABC – 11.ročník – 1966-67

Dnes archivujeme, díky Hozdovi další čísla ABC z 11.ročníku (jedno číslo už bylo archivováno v článečku z 10.11.2014). Snad brzy někdo z dalších návštěvníků webu digitalizuje zbývající čísla tak, aby byl i 11.ročník ABC na tomto webu archivován kompletně.

Co napsat k 11.ročníku ABC, který vycházel v letech 1966-67?  Nejvhodnější bude opět citovat osobu nejpovolanější – Vlastislava Tomana, který s ABC strávil 35 let svého života.

Vlastislav Toman – MŮJ ŽIVOT S ABC – ÁBÍČKEM: strana 124: „Když trochu předběhnu do 11.ročníku, tak sem právě přešli Zajatci Torů, aby je od ledna 1967 vystřídal nový kreslený seriál Strážci. Námět a scénář jsem psal já, zatímco o kreslení se postarala Libuše (Libka) Kovaříková. Leckdo si mohl myslet, že jsme dosáhli svého a budeme spokojení. Omyl! Jak už jsem řekl, byl to jen začátek, spíše ověřovací pokus. A završení přišlo s koncem 11.ročníku (1966-1967). Už v devátém, květnovém čísle jsme mohli oznámit, že jsme dosáhli vytouženého cíle, a od 12.ročníku je ABC čtrnáctideníkem!

Splnilo se tak přání mnoha čtenářů, ale i celého redakčního kolektivu. Měsíc je přece jen dlouhá doba, když je třeba být aktuální a reagovat na různé události, třeba jen na dopisy čtenářů a jejich přání. Jak obtížné bylo například řízení našich klubů, když se časopis v tiskárně vyráběl měsíc a na poslední chvíli, to je asi týden před tiskem, jsme mohli dát jen nějakou menší zprávu.

Zkrátka nastala doba, kdy bylo třeba udělat další krok. Ale jak to navlíc, aby návrh prošel? Problém nebyl v tiskárně, tam by výrobu zvládli, ale hlavním úkolem bylo zajistit zvýšení přídělu papíru. Dneska asi leckdo nechápe, že se o rozdělení tuzemského i dovezeného papíru v celém Československu rozhodovalo prakticky na ÚV KSČ, a pak vlastně už jen formálně ve vládě.“

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ABC – kliknutím na náhled strany:

ABC_11.rocnik_(1966-67)_cislo_07

ABC_11.rocnik_(1966-67)_cislo_08

ABC_11.rocnik_(1966-67)_cislo_12

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *