ABC speciál z roku 2000 – bez komisku

Čtyřicetistránkový ABC SPECIÁL 2000 dorazil na detske-casopisy.cz  od Nema. Moc děkujeme.

Náhled do zákulisí ABC SPECIÁLŮ přináší Vlastimil Toman – Můj život s ABC:  „ABC zřejmě bylo prvním časopisem, aspoň v bývalém Československu, který své mimořádné či zvláštní vydání označil jako „speciál“. To mi ostatně potvrzují i mnozí pamětníci a sběratelé, když si s nimi na toto téma povídám. A tak je docela možné, že si někteří z bývalých čtenářů, dnes působící v různých periodikách, na onen název „speciál“ vzpomněli, když v současné době připravují svá zvláštní a mimořádná čísla. Nehledě na to, že je také mimořádně – nebo snad speciálně? – vybavují různými atraktivními lákadly, jako jsou dárkové balíčky, s čímž právě tenkrát začalo ábíčko.“

V tiráži je toto zvláštní číslo z roku 2000 označeno stručně jako STOLETÍ VYSŘIHOVÁNEK 3 – SPECIÁL ABC. Vydal jej „nový“ majitel ABC – společnost Ringier CR, a.s.

Ve srovnání s předchozími ABC SPECIÁLY je dnes archivované číslo zvláštní tím, že zde budeš marně hledat komiks, který byl zatím součástí každého SPECIÁLU. Tohle speciální vydání ABC je plné papírových modelů. Na titulní strábce to hlásá upoutávka: SEDM MODELŮ JEN ZA 130 KČ.

ABC_special_(2000)_vystrihovanky

Odpovědná redaktora Ivana Kudrnová píše v úvodníku: „Milí papíroví modeláři, vážení čtenáři! Po celý rok jste nám telefonovali, psali dopisy a e-mailovézprávy. Pečlivě jsme sbírali vaše náměty a nápady na vystřihovánky, které by se měly objevit ve VÁNOČNÍM SPECIÁLU. A tak jsme po součtu všech hlasů a návrhů vybrali sedm modelů, kterými bychom vám chtěli zpestřit vánoční období. Nebyl to snadný úkol, protože jak víte, není jednoduché uspokojit úplně každého. Snažili jsme se proto vybrat vystřihovánky ze všech oblastí papírového modelaření. Doufáme, že si v našem speciálu každý najde tu svou, která mu udělá radost.
HLAVNÍ VYSTŘIHOVÁNKOU je tradičně stavba – zámek Orlík, který připravil architekt Richard Vyškovský. Tato vystřihovánka spatřila světlo světa v roce 1982 a vyhrála před ostatními stavbami právě počtem zájemců. Pokud ji tedy nemáte, jistě se stane ozdobou vaší sbírky historických budov.
Pro modeláře, kteří mají dostatek trpělivosti a fantazie, jsme připravili vystřihovánku kolesového PARNíKU James Watt, jejímž autorem je Ladislav Badalec. Tato majestátní lod; která brázdila vody východního pobřeží Anglie, zaměstná i ty nejzručnější papírové modeláře.
Pro zájemce o AUTOMOBILY jsme zařadili hned dva modely. Jeden z dílny Ing. Ladislava Jakubča – toyotu Land Cruiser 700, druhý – od Ladislava Badalce – pracovní nakladač UNC 060.
Aby si přišli na své i modeláři LETECKÉ TECHNIKY, doplňují řadu našeho speciálu dva modely vzdušných strojů – vrtulník Bell 206 L Long Ranger a letadlo Fieseler Fi 756 – oba od Ing. Ladislava Jakubča.
Nedílnou součástí speciálu jsou i MINIBOXY. Tentokrát pro vás máme opravdovou lahůdku architekta Milana Weinera – londýnský patrový autobus AEC Routemaster. Doufáme, že i ten obohatí sbírky příznivců miniboxů. Věřím, že naším speciálem přispějeme k příjemnému prožití vánočních svátků a přineseme vám hodně radosti a zábavy.“

ABC_special_(2000)_vystrihovanky_cruiser

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání speciálu ABC v roce 2000, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ABC speciál – kliknutím na náhled strany:

ABC_special_(2000)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *