AHOJ – 4.ročník – 1936 – 2.časť

12.4.2020 sme publikovali 1.časť časopisu AHOJ tohto ročníka.

V dnešnom príspevku pokračujeme druhou časťou s desiatimi archivovanými číslami.

Po rubrike „FILMOVÝ SVET“ sa v časopise objavila vložená príloha.

Nenadväzovala na predošlú stranu 8, ale začínala číslom 15. Čo bolo teda súčasťou prílohy od 1.strany po stranu 15 atď… to neviem. Možno nám v tom niekto z vás poradí.

V každom prípad však príloha pravidelne obsahovala:

Poviedku zo súťaže o pravdivý príbeh aj s jej uverejnením umiestnenia.

Medzi pravidelné rubriky prílohy patrila „5 minut smíchu“ s vtipmi v písomnej aj kreslenej podobe a „Člověk poznamenává…“ s bežnými, dennými, životnými úvahami autora Martina Člověka.

V dnes publikovaných číslach v prílohe pribudla pravidelná rubrika pre motorkárov „AŤ ŽIJE MOTOCYKL!!“

Tramping a skauting mal minirubriku „ZPRÁVY Z OSAD“.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu AHOJ z roku 1936, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu AHOJ – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu AHOJ zde >>>

2 thoughts on “AHOJ – 4.ročník – 1936 – 2.časť

 1. Dobrý den, nezdá se mi řazení stránek u 4.ročníku časopisu AHOJ. Po stránce 8 následují strany 15 až 22 a teprve potom strana 9 až 14. Nedává mi to smysl protože například v čísle 11 na straně 8 začíná název článku, který pokračuje na straně 9, a vložením stran 15 až 22 je tento název nelogicky přerušen (stejně tak i fotografie). Napadá mě jediné vysvětlení proč tomu tak je. Prvních osm stran a posledních osm stran časopisu obsahuje texty se spoustou fotografií, které vyžadují kvalitnější papír. A strany 15 až 22 obsahují fotografie jen výjimečně, takže je možné použít i méně kvalitní papír a tím šetřit náklady. A čtenář si může vnitřních osm stran vyjmout a zařadit za stranu 14 a tím mít strany 8 a 9 s takzvanou přílohou Filmový svět vedle sebe. Je to jen teorie, ale zajímal by mě názor ostatních čtenářů, kteří se s tímto časopisem setkali, zda mi mohou můj názor potvrdit nebo vyvrátit.

  1. Ahoj Pepane.
   Z tohto pohľadu som sa na číslovanie strán nepozeral, ale znie to viac ako logicky.
   Keďže časopisy sú zošité sponkou, otázka znie, či boli distribuované dvojstránky časopisu scvaknuté originál z tlačiarne, alebo len ako dva tisky vložené do prebalu ?

   totem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *