Antologie – DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU – 2003

Před třemi lety jsem vložil do KNIHOVNY na tomto webu antologii ZLATÉ ÚDOLÍ (PŘÍBĚHY ZE STARÝCH ČASOPISŮ). Dnes náš archiv doplňuji o další zajímavou a příbuznou antologii s názvem DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU, která vyšla v roce 2003. Pro detske-casopisy.cz ji digitalizoval Onuca už před třinácti roky. Moc děkujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU vyšlo v nakladatelství OLYMPIA dokonce 2x – prvně v roce 2003 a po druhé v rocew 2013 (to oproti prvnímu vydání neobsahuje komiksy Walitaka a Safírová stezka). Zde je archivováno samozřejmě 1. vydání  – všech 224 stran : -)

„Již několik generací čtenářů přitahovaly a stále přitahují příběhy z pera Jaroslava Foglara. A mnohým dobrodružství a činy hlavních hrdinů přirostly k srdci natolik, že sami i s kamarády a třeba i rodiči zkoušeli a zkouší prožívat volné chvíle podobně. Získat dovednosti a znalosti, užít si dobrodružství, zajímavé okamžiky v přírodě, klubovně a třeba i v ulicích měst a městeček. Řady následovníků různého věku jdou touto cestou – foglarovskou cestou. Tato kniha ukazuje jak na to, poskytuje nejen zábavu a spoustu romantiky v příbězích, povídkách a komiksech. Poskytuje ale i praktické příklady, skutečné zážitky a cenné rady pro ty, kteří se s touto knihou chtějí vydat za dobrodružstvím po bobří stopě, do tajemných uliček se svou klukovskou partou, nebo do dávných časů i dalekých, exotických krajů.“

Antologie obsahuje kreslené seriály, povidky, dobrodružné příběhy, rady, nápady a hery. Konkrétně se jedná o komiksy: Nikdy se nevzdávej – Jiří Grbavčic, Walitaka – Jiří Macek + Marko Čermák, Safírová stezka – Jiří Macek+ Marko Čermák, Modla – Libor Balák, Hroty – Libor Balák, Mapa – Libor Balák, Legenda o bílém mamutovi – Jiří Svoboda + Libor Balák, Nyam, nejlepší z dobrých – Libor Balák, Pověst o královském pokladě – Zbyněk Zavadil+ Libor Balák, Šlapanice – leden 1401 – Zbyněk Zavadil + Libor Balák, Slávomar – Luděk Galuška+ Libor Balák, Zapomenutý poklad – Lenka Vašíčková + Roman Juránek + Pavel Čech, Levhart – Jiří Grbavčic, Smrt cestovatele Ibarrety – Libor Balák, Vor Hrůzy – Jan Hora, Ostrov Aepyornisův – Jan Hora, Gigant – Libor Balák, Túmé, miláček slonů – Jan Hora, Prosíme, modlete se za něho – Libor Balák, Objev Lorda a Kejdy – Vladimír Tučapský + Luděk Klička, Jako tenkrát… – Pavel Čech.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU v roce 2003, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany knihy DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA. V našemsouborném katalogunajdeš všechna doposud archivované čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *