BOBŘÍ STOPA – 2017

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPA pro detske-casopisy.cz digitalizoval prozatím výhradní „dodavatel“ foglarovského časopisu – Hostimil a nezávisle na něm i Petr S.– moc děkujeme!

Časopis BOBŘÍ STOPA vychází už téměř třicet let. Vydává jej brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF). Šéfredaktorem dnes archivovaného čísla je Vojtěch Hanuš s širokou redakcí a další řadou přispěvovatelů. BOBŘÍ STOPA vychází 4x ročně.

BOBŘÍ STOPA je plnobarevný časopis, který vychází už od roku 1992 a zaujme nejen všechny fanoušky spisovatele Jaroslava Foglara. Obsahem mezigeneračního foglarovského časopisu jsou především rozhovory se zajímavými osobnostmi, medailonky ilustrátorů, reportáže, návody a luštění pro děti, komiksy, tipy na knížky, články plné dobrodružství a romantiky. V časopise jsou publikovány reportáže z akcí SPJF, depeše od klubů a další zajímavosti. Každé vydání má zpravidla originální ilustraci titulní strany, návody na klubové hry a činnosti nebo dopisovatelské dlouhodobé hry. Na barevných stranách časopisu BOBŘÍ STOPA jsou otiskovány informace o dění ve foglarovském světě a v oblasti mikrokolektivů – klubů.  Časopis BOBŘÍ STOPA vytváří členové SPJF ve svém volném čase jako poctu Jaroslavu Foglarovi a jeho dílu.

Ve 2. čísle BOBŘÍ STOPY (speciál)  byl otištěn 22 stránkový komiksový příběh s novým příběhem ze Stínadel, který nakreslil Jiří Filípek a napsal Josef BlažekHLAVOLAM ZE STÍNADEL. A v čísle 4 publikovala stejná dvojice autorů druhý díl (19 stran) s názvem POVSTÁNÍ VONTŮ.

Jen pro zajímavost – obálka 1. čísla BOBŘÍ STOPY (2017) byla inspirována titulní stranou 57.ročníku MALÉHO ČTENÁŘE (1937-38) číslo 19, která byla tehdy Milošem Novákem namalována pro povídku Jana Káše „Malí hrdinové„.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPA v roce 2017, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu BOBŘÍ STOPA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BOBŘÍ STOPY zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *