BUFFALO BILL – 01.ročník (1925)

Dnes archivovaná číslo povídkové série BUFFALO BILL z roku 1925 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967. Veliký dík!

Právě archivujeme 3. číslo této povídkové edice (s názvem Ostrostřelci na koních) a k archivaci máme připraveno i číslo 109 s názvem „Tajemná chata“, ale podařilo se dohledat, že vyšlo i číslo 121 s názvem „Nebezpečný transport zajatců“. Protože nakladatel Jos. L. Švíkal z Mladé Boleslavi v tištěných sešitech neuváděl ani autora povídky (či překladatele), ani autora ilustrace na titulní stránce, neuváděl ani rok vydání a další údaje které se obvykle v tiráži uvádí. Zatím se mi nepodařilo dohledat, ve kterém roku bylo 109. číslo vydáno.

V úvodu každé povídky je uvedena věta:  „Patisk není dovolen. – Veškerá práva vyhrazena. V půjčovnách a čtenářských besedách zapovězeno.“.

Každý sešit vycházel s 32 číslovanými stranami + obálkou. Text povídky byl tištěn bez kreseb či fotografií. Periodicitu povídkové série BUFFALO BILL se mi zatím nepodařilo zjistit. V záhlaví titulní strany je uvedeno „Povídka v každém svazku jest ukončena“. Sešit se prodával za 2 Kč.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BUFFALO BILL z roku 1925, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu BUFFALO BILL  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BUFFALO BILL zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *