Chybějící číslo časopisu TRAMP – 16.ročník – 1999

I dnešní číslo 16.ročníku časopisu TRAMP pro detske-casopisy.cz digitalizoval Ladislav Ď. – moc děkujeme! Napsal jsem 22.6.2016, že „Předchozích 66% čísel 16.ročníku jsme archivovali v článečku 6.4.2016. Dnes k nim přidáváme tři chybějící, takže je tento ročník 100% :-)“ Neměl jsem pravdu, chybělo 5.číslo. S odstupem času to napravuji a do archivu jej s omluvou vkládám.

V roce 1999 –  16.ročníku – měl časopis TRAMP téměř pořád stejný podtitul MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI. Pro připomenutí – v roce 1990 (7.ročník) mělo první číslo podtitul „MAGAZÍN NOVÉ SVOBODY PŘÍLOHY S MĚSTEM ZA ZÁDY„, ale už 2.číslo si neslo v podtitulu „magazín pro milovníky přírody a volnosti“ a ve 3.čísle se podtitul ustálil na „MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI„.

Tiráž časopisu v zápatí poslední strany mimo jiné uvádí: „Vydává Zdeněk Vašíček – vydavatel na adrese: K lesu 8/65, 713 00 Ostrava-Heřmanice, tel.: 069/624 3057. Šéfredaktor: Zdeněk Vašíček. …..Cena výtisku 20,- Kč.“ Časopis TRAMP vycházel v rozsahu 32 stran.

Podobně jako v časech RODOKAPSŮ a ROZRUCHŮ, kdy v těchto mezi trampy oblíbeným i časopisy byly představovány trampské osady, otiskoval i TRAMP rubriku OSADY SE PŘEDSTAVUJÍ.

Redakce TRAMPA nevynechala žádnou záminku aby neopomenula připomenout, která ze slavných osobností patřila k aktivním trampům.

TRAMP publikoval i v 16.ročníku osvědčené rubriky typu NÁŠ POTLACH, OSADY SE PŘEDSTAVUJÍ, Z LESNÍCH TIŠIN, ZPRÁVY Z OSAD, PÍŠETE NÁM ZE SVĚTA, Z VAŠICH DOPISŮ, SVITEK BŘEZOVÉ KŮRY či ZE SLABIKÁŘE LESNÍ MOUDROSTI.   Jednou z nesmrtelných „rubrik“ časopisu TRAMP byla i v roce 1999 stránka s „humorem“(nyní s názvem TRAMPSKÝ SMÍCH).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu TRAMP v roce 1999, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis TRAMP do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *