ČIN – 4.ročník – 1992

Dnes archivované čísla časopisu ČIN z roku 1992 pro detske-casopisy.cz  digitalizovala Petra N. Veliký dík!

V tiráži časopisu je uvedeno: „ČIN – NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ ČS.SKAUTŮ A SKAUTEK. Redakce: Daniel Kunermann, Jiří Zachariáš,  Jiří Kafka,  Ivo Vacík.“  ČIN vycházel 6x do roka dle kalendářního roku, v rozsahu cca 20 stran na formátu A4. Časopis byl připravován v amatérských podmínkách a tištěn černobíle v ne příliš dobré kvalitě (jak je patrno z digitalizovaných čísel).

ČIN jako nezávislý zpravodaj vycházel tak trochu navzdory (bez jakékoliv podpory ústředních orgánů největší české skautské organizace – JUNÁK – SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR). Přesto dokázal vycházet v tištěné formě nepřetržitě 12 let.

Nezávislý zpravodaj ČIN se potýkal s problémem na jakou věkovou skupinu čtenářů zacílit. Evidentně se snažil obsáhnout jak staré, tak mladé skauty a proto je obsah časopisu mixován příspěvky určené začátečníků (typu OHEŇ) tak diskusními článečky (typu K NOVÉMU JUNÁCKÉMU SLIBU).

 

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ČIN z roku 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ČIN – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů k přečtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ČIN zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *