Číslo 8 časopisu INDIAN HOBBY COURIER – 2.ročník – 1991

Existence časopisu INDIAN HOBBY COURIER mi začátkem devadesátých let, v té obrovské záplavě nových titulů, unikla. Děkuji proto Artovi za digitalizaci i za rozšíření obzoru 🙂

INDIAN HOBBY COURIER je další z časopisů, které bohužel, neměly dlouhého trvání. Začal vycházet v roce 1990 a jeho vydávání skončilo pravděpodobně 3.ročníkem (1992) –  číslem 6.

Zatím se mi nepodařilo ověřit informaci, že později časopis vycházel pod jiným názvem (nebo na něj navazoval titul) AMERICAN HOBBY.

Časopis o 16 stranách byl zaměřen na minulost i přítomnost původních obyvatel Severní Ameriky, jejich zvyky, názory, rozhovory s nimi, návody k výrobě tradičních předmětů, jazykové lekce – prostě vše, co se týká Indiánů Severní Ameriky.

Dnes archivované číslo 8 vyšlo 6.září 1991. Časopis INDIAN HOBBY COURIER vydával jako měsíčník ve spolupráci s Indian Corralem při Westerners Intenational – Československo vydavatel Václav Rout. Redakční radu tvořili „bílí indiáni“: D.Hoffmann (Wanblitanka), I.Hoffmarrnová (Hinziwin), R.Skoupilová (Washtewin), P.Pokorný (Heyoka).

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla INDIAN HOBBY COURIER – kliknutím na náhled strany:

INDIAN HOBBY COURIER_2_1991

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *