ČTYŘLÍSTEK – 8.ročník – 1976 – číslo 55

V roce 1976 bylo vydáno 8 sešitů ČTYŘLÍSTKU (čísla 48 – 55). Padesátýpátý příběh ČTYŘLÍSTKUTAJEMSTVÍ ZAMČENÉ TRUHLY napsala Ljuba Štíplová a nakreslil samozřejmě Jaroslav Němeček – má 8 stran.

ČTYŘLÍSTEK se v českých zemích stal mezi původními komiksy fenoménem, skoro jako RYCHLÉ ŠÍPY :-). Od roku 2002 vychází každý rok nová VELKÁ KNIHA ČTYŘLÍSTKU – kde jsou příběhy základní řady seřazeny chronologicky za sebou. Prvních pět knih bylo původně nečíslovaných. Až šestá kniha VESELÉ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU z roku 2007 měla hned při prvním vydání v pravém horním rohu označení „6.VELKÁ KNIHA“ a na hřbetu nahoře velkou šestku. Při dotiscích v roce 2007 bylo na i na všechny obálky prvních pěti knih dodatečně přidáno očíslování.

K 55.příběhu si dovolím citovat z fanouškovského webu ČTYŘLÍSTKU: „V třeskoprské základní škole se koná výstava Myšpulínových vynálezů. Myšpulín nainstaloval kamerový systém, kterým výstavu Čtyřlístek hlídá. Na výstavě jsou dva uličníci, kteří už přemýšlejí, který vynález ukradnou, a rozhodnou se pro truhlu, vypadá totiž tajemně. Bobík by chtěl uličníky okamžitě potrestat, Myšpulín ale vymyslí rafinovanějsí plán. Fifi ještě dá k truhle popisku, že je to zatím tajný nejnovější Myšpulínův vynález, což uličníky ještě víc přesvědčí v tom, aby ukradli zrovna truhlu. Je zavírací hodina, uličníci ale číhají před vchodem, tak Čtyřlístek truhlu zabalí a vynáší ji ze školy. Uličníci se zajímají, co v balíku je a Pinďa jim nakuká, že dort. Doma pak Myšpulín truhlu upraví a Čtyřlístek ji odnese zpět do školy. Uličníci vlezou do výstavní místnosti a otevřou záhadnou truhlu. V ní je další, menší truhla, vyndají ji a začnou páčidlem otvírat. V truhlici je čertík na pérku, uličníci se leknou a spadnou do velké truhly. Čtyřlístek pak ráno představuje truhlu jako nový vynález – past na lupiče. „

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ČTYŘLÍSTEKkliknutím na náhled strany:

CTYRLISTEK_9.rocnik_(1977)_cislo_55

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *