Další číslo časopisu ELEKTRÓN – 2.ročník – 1974

ELEKTRÓN- mesačník pre mladých o vede a technike byl jakousi obdobou českého VTM – VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI. Vydával jej v rozsahu 64 stran Slovenský ústřední výbor Socialistického svazu mládeže ve vydavatelství SMENA. Šéfredaktorem ELEKTRÓNU byl Ing. Eduard Drobný (* 1937 +2015).

Časopis ELEKTRÓN byl vydáván na podporu polytechnické výchovy. Stál 3 Kčs. V pozdějších ročnících byly nejoblíbenější částí ELEKTRÓNU komiksy – nejvíce se zde autorsky prosadil Jozef Schek (Jozef Babušek), který kreslil komiksy téměř pro celou dobu vydávání časopisu. Pouze ve 2. a 3. ročníku komiks nevycházel. Bylo vydáno 18 ročníků – v prosinci 1990 vyšlo v ceně 7 Kčs poslední číslo ELEKTRÓNU. Nekompletní 1.ročník ELEKTRÓNU z roku 1973 jsme archivovali v článečku z 10.6.2016. Čtyři čísla 2.ročníku časopisu ELEKTRÓN z roku 1974 jsme archivovali v článečku 24.6.2016.

Dnes archivujeme páté číslo tohoto ročníku – snad se brzy, díky návštěvníkům tohoto webu, podaří digitalizovat i zbývající čísla.

ELEKTRÓN se snažil přinášet seriózní a poutavé čtení, rozšiřující obzory.

elektron_2.rocnik_(1974)_cislo_12_tajemství

ELEKTRÓN byl technicky zaměřeným časopisem a i pro pravidelnou rubriku ELEKTRÓN DOVIEZOL BEZ CLA, která byla zaměřená na kreslený humor, vybíral vtipy v obdobném duchu.

elektron_2.rocnik_(1974)_cislo_12_humor

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu ELEKTRÓN v roce 1974, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu ELEKTRÓN – kliknutím na náhled strany:

ELEKTRON_2.rocnik_(1974)_cislo_12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *