Další číslo MY 67 – 4.ročník – 1967

Dnešní MY 67 – pro detske-casopisy.cz digitalizoval Hozd. Děkujeme!

MY 67 – „politickokulturní časopis“ –  vydával Ústřední  výbor ČSM v nakladatelství Mladá fronta. Moderní až uměleckou grafikou, fotografiemi i záměrným nádechem „bulváru“ se snažil zaujmout hlavně středoškoláky a dospívající mládež. Z tiráže lze vyčíst:Šéfredaktor Jaroslav Kokoška; vnitropolitická rubrika:Vladimír Mates (zástupce šéfredaktora); kulturní rubrika : Tomáš Pěkný ; zahraniční rubrika : Karel Zeman; sportovní rubrika: Dušan Brabec. Výtvarné umění, grafická úprava: Sláva Jílek.“

Dohledal jsem, že prvně začal MY vycházet v roce 1945. Nakladatelství Mladá fronta vydávalo časopisy pro mládež – MY 45 a STŘEDOŠKOLÁK (které byly orientovány na starší mládež než například tehdejší legendární časopis VPŘED). A tituly MY 65, MY 66, MY 67 a MY 68 v tomto trendu pokračovaly – byly zaměřeny obdobně.

Byla to úžasná léta, která umožňovala vydávání takových časopisů. Bohužel s nástupem normalizace tyto časopisy vycházet přestaly.

Spisovatel a scénárista Jan Procházka (*1929  +1971) byl později v době normalizace velmi populární u studentů svou publicistickou knihou POLITIKA PRO KAŽDÉHO  – zobrazující negativní jevy ve společnosti, vydanou v roce 1968 (výběr autorovy publicistické produkce z konce 60. let se tematicky soustřeďuje na oblast kultury, politiky a umění a odráží atmosféru „pražského jara“).

Cílem časopisu MY 67 bylo získávat a prohlubovat zájem mládeže o aktuální politické a kulturní otázky. A samozřejmě mládež v tomto směru vhodně vychovávat, vést a usměrňovat.

Na poslední straně je celostránková koláž z divadelního muzikálu GENTLEMANI, který byl o dva roky později černobíle zaznamenán československou televizí – celé téměř dvouhodinové představení můžeš shlédnout i ty zde >>>

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu MY 67  v roce 1967, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stran.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu MY67 – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu MY67  zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *