Další KAMARÁD – 3.ročník -1969

Pro detske-casopisy.cz digitalizoval trampský časopis KAMARÁD opět Snek Moc děkujeme!

Trampské časopisy jsou specifikem samy o sobě. Nejenže svým způsobem mapují vandrácké aktivity kolem redakce časopisu, ale jsou i malou oázou zpravidla amatérské poesie, prózy i specifického humoru.

V tiráži dnes archivovaného KAMARÁDA nelze vystopovat o kolikátý ročník se jedná, ale po publikování 1.čísla z roku 1968 napsal Břeťa: „… jde o třetí ročník, v tiráži je nabídka na předplatné a taky v knihovně v Brně o tom mají záznam, že to vycházelo od roku 1966“  Z toho lze odvodit, že dnešní 2.číslo z roku 1969 patří do 4.ročníku (pozn. 17.3.2016:  v komentáři níže to Břeťa uvádí na pravou míru).

KAMARAD_4-rocnik

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání KAMARÁDA v roce 1969, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované stránky KAMARÁDA – kliknutím na náhled strany:

KAMARAD_4.rocnik_(1969)_cislo_02

 

One thought on “Další KAMARÁD – 3.ročník -1969

 1. Se zpožděním přikládám informaci od Břeti (veliké díky za ni): …. nejde o čtvrtý ročník, ale o další číslo v pořadí po minule publikovaném ve stejném, tedy třetím ročníku.
  Před tím se omlouvali, že vyšlo dvojčíslo 10-11 a že nestihli udělat poslední prázdninové číslo, to minulé číslo jedna vyšlo v září, takže z toho je jasný, že to vydávali podle školního roku.

  1. ročník 1966-67
  2. ročník 1967-68
  3. ročník 1968-69.

  Navíc se v tomto (druhém) čísle na předposlední stránce omlouvají za skluz kvůli problémům v redakci a je tam poštovní razítko z ledna 69, takže to vyšlo někdy na začátku ledna. Článek na stránkách 2, 3 a 11 byl psán ještě v roce 1968. (V našem státě bychom se tedy měli vrátit do podmínek, které u nás existovaly od ledna do srpna tohoto roku.) Takže to asi skládali z čeho se dalo. Odešli lidé z redakční rady, sháněli malíře, takže to vypadá na labutí píseň. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *