Další tři čísla – ILUSTROVANÉ SEŠITY – 16.ročník – 1988

Dnešní čísla „časopisu“ ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1988 pro detske-casopisy.cz digitalizoval Jiří Z. Děkujeme!

ILUSTROVANÉ SEŠITY vydávalo nakladatelství Panorama. Šéfredaktorem byl Jiří Čehovský a výtvarným redaktorem Oleg Man. O změnách a dalších souvislostech na straně vydavatele, bylo psáno v předchozích asi čtrnácti článečních, které se týkaly ILUSTROVANÝCH SEŠITŮ.

Dnes archivovanáčísla 126. a 128. jsou čistě komiksová a 130. číslo je napůl komiksové. Pro ty méně zavěcené připomínám, že od 133. čísla (bužel jen do 149 – kdy časopis skončil) vycházely ILUSTROVANÉ SEŠITY výhradně už jen jako „čistě“ komiksové. V té době to byl v naší republice vedle ČTYŘLÍSTKU jediný dlouhodobě a víceméně pravidelně vycházející komiksový titul.

ILUSTROVANÉ SEŠITY číslo 126 s názvem ROBOT NA SCESTÍ napsal Rudolf Čechura a nakreslil Marcel Stecker. Vyšlo v nákladu 31 000 výtisků a stálo 7 Kčs.

ilustrovane_sesity_(1988)_cislo_126

ILUSTROVANÉ SEŠITY číslo 128 s názvem DOBRODRUŽSTVÍ VÝRAVY BARSACOVY napsal Pavel Augusta a František Honzák a nakreslil Milan Víšek. Vyšlo v nákladu 31 400 výtisků a stálo 7 Kčs.

ILUSTROVANÉ SEŠITY číslo 130 s názvem PŘÍHODY BARONA PRÁŠILA napsala Vladimíra Gebhartová a ilustroval Václav Kabát. Bylo vydáno v nákladu 31 400 výtisků a prodávalo se taky za 7 Kčs.

ilustrovane_sesity_(1988)_cislo_130

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY v roce 1988, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny strany archivovaného čísla ILUSTROVANÉ SEŠITY – kliknutím na náhled strany:

ILUSTROVANE_SESITY_(1988)_cislo_126_Robot_na_scesti

ILUSTROVANE_SESITY_(1988)_cislo_128_Dobrodruzstvi_vypravy_Barsacovy

ILUSTROVANE_SESITY_(1988)_cislo_130_Prihody_Barona_Prasila

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů ke stažení(bez náhledů na titulní strany) je viditelná po přihlášení v horním menu „STÁHNOUT„.
V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *