Dalších 6 čísel časopisu RYCHLÉ ŠÍPY – 2.ročník – 1970

Archiv prvních sedmi čísel časopisu RYCHLÉ ŠÍPY, vydávaného ostravským vydavatelstvím PULS jsme na tomto webu přinesli už v článku 22.4.2014 a 12.7.2014.

Dnes tu přinášíme dalších 6 čísel – II.ročníku, který vycházel v roce 1970. Konkrétně čísla 8 až 13. Číslování tohoto časopisu je ve II. i III.ročníku RYCHLÝCH ŠÍPŮ dvojí – ve formátu 1/8 – tedy 1.číslo II.ročníku a 8.číslo celkově.

II.ročník RYCHLÝCH ŠÍPŮ přinesl několik zásadních změn. Nejpatrnější je zásadní změna grafiky – především titulní stránky. Ta avizuje i zásadní změnu obsahu časopisu. Časopis dostává podtitul „obrázkový časopis pro chlapce a děvčata„.  Kromě komiksu s RYCHLÝMI ŠÍPY jsou zde povídky i článek o natáčení černobílého seriálu „ZÁHADA HLAVOLAMU“, rubrika „Z Mirkova zápisníku“ i „Zadáno pro kluby a čtenáře“. Mimo jiné přináší i zajímavý exkurs do redakcí jiných časopisů – v 8.čísle RYCHLÝCH ŠÍPŮ je zde rozhovor s šéfredaktorem ABC Vlastislavem Tomanem. Mimo jiné se dozvíme, že tehdejší náklad ABC byl 140 000 výtisků.

rs_abc

Už v čísle 2/9 je mimo povídek, hádanek, soutěží a dalších informací poprvé mimo symotných Rychlých šípů i jiný komiks – „ROBIN A IZÁK Z YORKU“. V tomtéž čísle je taky rozhovor s šéfredaktorem časopisu VĚTRNÍK (na 2 roky přejmenovaný PIONÝR) Jiřím Havlem, který s  ním vedl Jura Stegbauer. Mimo jiné se z něj lze dozvědět, že v té době vycházel VĚTRNÍK v nákladu 200 000 výtisků.

rs_vetrnik

Tahle rubrika je ve srovnání s ostatním dětskými časopisy té doby ojedinělá a originální – žádný jiný z časopisů ji neměl. Škoda, že byla jen v 2/3 časopisů tohoto ročníku 🙁

rs_ohnicek

Poslední rubrika „Slovo má“ byla uveřejněna v čísle 4/11 – představovala časopis VTM (dříve MLADÝ TECHNIK).

 

rs_vtm

I znalci RYCHLÝCH ŠÍPŮ si při listování ve 2.ročníku stejnojmeného časopisu, který snažil obsahově držet jakousi pomyslnou linii MLADÉHO HLASATELE, příjdou na své a budou znovu vtaženi do foglarovského světa.

Číslo 3/10 časopisu RYCHLÉ ŠÍPY je zajímavé tím, že obsahuje 14 stran s příběhy legendárního klubu – 5 stran kreslil Jan Fischer, 3 strany Bohumír Čermák a 6 stran Marko Čermák.

Dnes si můžeš stáhnout (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc, notebooku kompletní čísla časopisu RYCHLÉ ŠÍPY – kliknutím na náhled titulní strany:

RYCHLE_SIPY_08

RYCHLE_SIPY_09

RYCHLE_SIPY_10

RYCHLE_SIPY_11

RYCHLE_SIPY_12

RYCHLE_SIPY_13

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *