DĚTSKÝ KOUTEK – 2. ročník – 1904

Dnes archivovaná čísla časopisu DĚTSKÝ KOUTEK z roku 1904 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Satok. Veliký dík!

Ze záhlaví titulní strany lze vyčíst, že úplně 1. číslo (sešit) bylo vydáno 1. ledna 1904 v Blatné vydavatelem Otou Havlem. DĚTSKÝ KOUTEK  vycházel v souhrnném vydání 1. dílku (pro naši potřebu označujeme1. ročník)  s podtitulem OBRÁZKOVÝ MĚSÍČNÍK PRO ŽÁKY ŠKOL NÁRODNÍCH. V zápatí poslední strany se ukrývá informace, že zodpovědným redaktorem sám vydavatel a jako hlavní spolupracovnici měl L. Grossmannovou-Brodskou. Časopis vycházel standardně v rozsahu 16 stran, černobíle, s perokresbami, číslován byl průběžně. V záhlaví titulní strany každého čísla se uvádí:DĚTSKÝ KOUTEK – MĚSÍČNÍK PRO DĚTI. Vychází vždy 5. a 20. každého měsíce. Předplatné na jeden dílek 6 kr u sběratele. Ročně vyjdou 2 dílky. Pošt. sp. 832.153″

Časopis DĚTSKÝ KOUTEK otiskoval poezii i prózu. Své místo tu měly pohádky i stránka s hádankami.

Dětské časopisy „z přelomu století“, vycházející za časů Rakouska-Uherska, byly nositeli  „národního duchu“ – viz. např. rubrika RŮZNÁ RČENÍ ČESKÉHO LIDU („Nejvyšší vůle jest vůle národa …“).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu DĚTSKÝ KOUTEK z roku 1904, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu DĚTSKÝ KOUTEK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu DĚTSKÝ KOUTEK zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *