Doplněno chybějící číslo časopisu TRAMP – 15.ročník – 1998

Dnes archivované čísla časopisu TRAMP z roku 1998 pro detske-casopisy.cz  digitalizovali  Ladislav Ď. a Nemo. Veliký dík!

V článečku ze 6.1.2017 jsem avizoval, že 15.ročník časopisu TRAMP máme téměř kompletně digitalizován. Dneškem mohu konstatovat fakt, že 15.ročník časopisu TRAMP máme kompletně digitalizován 🙂

Šéfredator a vydavatel v jedné osobě psal úvodníky, které jsou odrazem doby. Neodpustil si časté komentáře a názory na aktuální politické dění. Jeho místy zjednodušené vidění světa pochopitelně část čtenářů TRAMPA odrazovala.

TRAMP i v roce 1998 vycházel na ne úplně kvalitním novinovém papíře – i na digitalizovaných číslech je to poznat. Časopis vycházel 12x do roka a měl 32 stran. Snaha vměstnat toho do každého čísla co nejvíc je patrná i z titulních stran – dříve dominantní poutavá perokresba zabírala v 15.ročníku jen cca 25% plochy – a i do ní byla občas vpasováno reklamní sdělení. Snaha udržet časopis i za tuto cenu je evidentní a v kontextu doby pochopitelná. Doby, kdy míval časopis TRAMP i solidní esetetickou úroveň grafické úpravy, jsou minulostí.

Místo pro autory trampských písní se našlo v každém čísle TRAMPA.

Prostor pro začínající autory dávala pravidelná stránka Z LESNÍCH TIŠIN, kde byla otiskována původní poesie, kresby i fotografie.

Na 32 stran TRAMPA bylo místo pro mnoho (v dnes archivovaném čísle jsem napočítal kolem 130 básniček, článečků, povídek, reportáží, zpráv …) článků a kreseb.

Vydávání časopisu TRAMP bylo podporováno vydáváním KNIH TÁBOROVÉHO OHNĚ.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu TRAMP z roku 1998, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu TRAMP  – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *