Dorazila smutná zpráva

Že Mirek není v úplně ideální zdravotní kondici jsem věděl už od našeho prvního setkání, ale vše zvládal jako většina chlapů, kteří něco vydrží a nemají potřebu sebelítostivě pobrekávat. V posledních měsících dával vědět, že zprávy od lékařů nejsou příliš optimistické. Když jsem Mirkovi 4.6.2021 psal, že jsem od něj očekával ohledně jeho zdravotního stavu pozitivnější zprávu, odpověděl mi svým typickým humorem Veliteli, mrzí mě, že jsem tě zklamal 😀 😀 😀 „

V neděli 11. 7. 2021, ve věku 58 let, odešel. Nepochybuji, že do nebe, sídla bohů, na nebesa, do ráje,  do věčné blaženosti, mezi dobré duše zemřelých, na báječné místo. Doufám, že za čas budeme spolu pokračovat v našich sáhodlouhých, pro mne obohacujících, debatách. Jako vystudovaný jaderný fyzik mne vždy dokázal minimálně znejistět fakty i srozumitelně vysvětlenými složitými procesy.

Znal jsem Mirka jen posledních cca 4-5 let, ale poznal jsem jej jako svérázného muže, o tři roky staršího než já, s úžasným záběrem nepovrchních vědomostí, … Ač jsme vyrůstali, dospívali  i zakládali rodiny každý na jiném místě a v jiném prostředí, mám pocit, že jsme sdíleli spoustu podobných zážitků se svými oddíly, prožili podobné příhody se svými dětmi, líbila se nám stejná muzika, experimentovali jsme s hrou na podobné nástroje, v mládí nás formovali stejní literární hrdinové … Myslím si o sobě, že nejsem příliš líný, a že na úkor spánku zvládám relativně dost aktivit. I tohle nás spojovalo.

Když Mirek objevil projekt detske-casopisy.cz, nezištně nabídl svou pomoc. Jediný z nás digitalizaci starých časopisů a knih skutečně rozuměl, protože se tím taky částečně živil. Mimo jiné, naprosto profesionálně, na knižním skeneru digitalizovat třeba 770 stran relativně vzácného posledního ročníku časopisu  VPŘED >>>. Na našich setkáních nás dokázal zasvětit do základů profesionálního skenování, ….

Mirek byl úplně první z aktivních spolupracovníků našeho webu, se kterým jsem se potkal osobně. Všechny ostatní jsem poznal až po něm. Neváhal přijet 360 km a u nás na samotě pobýt dvě či tři noci. Našim dětem vozil netuctové dárky, které se jim neomrzely a dodnes je nezničily ani neztratily. Měl dar jedinečnosti, který není dán kdekomu. Zahrnoval nás hromadou dobrých nápadů a podnětů. To, že se náš projekt posunul kvalitativně výš, je především Mirkova zásluha.

Mirku, i když to zní jako klišé, BUDEŠ NÁM CHYBĚT! Na silná slova sis moc nepotrpěl, a tak už jen:  budeme na tebe vzpomínat nejen na našich společných setkáních. Odpočívej v pokoji!

 

2 thoughts on “Dorazila smutná zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *