15. 7. 2024

DOSTAVNÍK – 6.ročník – 1997

Dnes archivovaná čísla časopisu (přesněji spíše sešitové románové edice) DOSTAVNÍK z roku 1997 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Ladislav M. Veliký dík!

Inspiraci DOSTAVNÍKU prvorepublikovými a válečnými RODOKAPSY, ROZRUCHY, WEEKENDY či DIVOKÝMI ZÁPADY vydavatel ve svém úvodníku úplně prvního čísla přiznává – jak si můžeš přečíst níže.

V tiráži 38. čísla se uvádí: “G. O. Baxter. RUDÝ BĚŽEC. Vyšlo jako 38. svazek dobrodružné edice DOSTAVNÍK. Vydal Radomír Suchánek, Brno, ul. Kosmonautů 2, v nakladatelství NAVRAT, v Brně 1997 jako svou 371. publikaci. Vytiskla tiskárna PRINT, s. p., Brno, Cejl 21. Doporučená cena ke dni vydání 25 Kč. Tematická skupina 13. Copyright© 1936 by G. O. Baxter. Copyright © 1997 Cover by Jiří Grbavčic. Copyright © 1997 Illustration by František Ulč. Copyright © 1997 Edition by NÁVRAT“

Představení DOSTAVNÍKU čtenářům sepsal v úvodníku 1. čísla nakladatel Radomír Suchánek:

“Vážení čtenáři. Právě jste dostali do rukou 1. svazek dobrodružné edice DOSTAVNÍK, sešitové řady, která na svých stránkách přinese řadu nádherných románů, věnovaných Divokému západu a chladným pustinám kanadského Severu. Motiv jedoucího dostavníku v záhlaví titulu je symbolický, a tak, jako dostavníky Wells Farga a Ponny Expresu v dobách osídlování Divokého západu přivážely nové osadníky, rváče a dobrodruhy a v neposlední řadě i tolik důležité zprávy, tak i tato řada bude Vám, čtenářům, ,,přivážet” vynikající díla, pojící se k oné krásné a romantické době minulého století.
Věřím, že s výběrem románů budete spokojeni, a jak je mým úmyslem, budete tato díla mít možnost číst v původní nezkrácené podobě, s onou starodávnou patinou, tak vlastní těmto dílům. Potom se možná stane tato řada stejně oblíbenou, jako řady Divokého západu a Dobrodružného Weekendu.
Na zadních stránkách se budete setkávat s comicsovými příběhy na náměty dobrodružných knih.
A proto již nechejme „vyjet” onen pomyslný dostavník a začtěme se do příběhu plného napětí a lásky, příběhu , který je jedním z mnoha, které se v této krásné a divoké době odehrály.
NÁVRAT – to je jediná řada, která se svými romány, věrna názvu nakladatelství, vrací k původním předlohám v nezkrácené podobě. NÁVRAT – to je jediné čtení pro Vás. Nakladatel”

Turnovský rodák, který žije v Brně, Josef Pospíchal napsal a nakreslil už pro 1. ročník DOSTAVNÍKu veselá dobrodružství “zeleného” kovboje, která vycházela od 5. čísla pod názvem VĚČNÝ GREENHORN MC JACK. Poslední políčko s nápisem KONEC vyšlo v 10. čísle. Ve 3. ročníku byl tento komiks na poslední straně uveden v některých číslech s nadpisem MC JACK, v jiných číslech bez názvu:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu DOSTAVNÍK z roku 1997, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu DOSTAVNÍK   – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu DOSTAVNÍK  zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *