Dvě dvojčísla BOBŘÍ STOPOU – 1998

I dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU z roku 1998 pro detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme!

V úvodníku BOBŘÍ STOPOU dvojčísla 21-22 se píše: „Vážení přátelé, chlapci a děvčata, držíte v rukou další vydání našeho Zpravodaje SPJF – Bobří stopou, které se k vám dostává místo na přelomu jara a léta až na počátku podzimu. Z řady organizačních i finančních důvodů se nám nepodařilo vydat plánované číslo Bobří stopy ještě před letními prázdninami. Bohužel, v posledních měsících jsme nuceni věnovat spoustu času řešení problémů, které jsme nezpůsobili a zpoždění nás mrzí.
Abychom trochu dohnali ztrátu i ušetřili nemalé finanční prostředky za poštovné a balné, rozhodli jsme se toto vydání připravit jako dvojčíslo. V současné situaci je to asi nejlepší řešení, neboť vás nechceme zklamat ani ošidit. Je zajímavé, jak často podivné zájmy několika jedinců dokáží kazit radost a snahy několika stovek či tisíců lidí. Ale tak to chodi, co svět světem stojí. A jen na nás záleží, zda se to podaří změnit. Jeden člověk či malá skupina lidí dokáže způsobit mnoho špatného, ale na ovlivňování životního prostředí na naší Zemi se podílíme více či méně všichni. Proto jsme toto dvojčíslo věnovali zvláště ochraně přírody. Můžete se dočíst řadu zajímavostí o ekologii a hlavně zde naleznete velké množství rad, jak můžete pomoci ozdravění naší přírody a prostředí, ve kterém žijete. Nezapomněli jsme ovšem ani na historii KPJF a českých kreslených seriálů, na zprávy z činnosti klubů i jednotlivců, a další zajímavosti.“

Dvojstranu „VE STÍNU RYCHLÝCH ŠÍPŮ“ v čísle 21-22 připravil Milan Krejčí (pozdější spoluautor výpravné knihy PO STOPÁCH KRESLENÝCH SERIÁLŮ 2.díl) a V. Tučapskey:

BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_21-22_strana_26 BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_21-22_strana_27

Ve dvojčísle 21-22 vyšel čtyřstránkový komiks Libora Baláka (autora obou kreseb na titulních stranách dnes archivovaných čísel):

BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_21-22_strana_29

V dalším dvojčísle 23-24 vyšel na 16.straně Obsahový rejstřík časopisu Bobří stopou červen 1992 – březen 1998. Pojmy jsou abecedně seřazeny, doplněny jménem autora, popřipadně i jménem výtvarníka, na konci řádku je čislo časopisu, ve kterém byl příspěvek uveden.

Na 23.straně je zajímavé povídání s Michalem a Danou Kociánovými z grafického studia Computer 2000, které digitalizovalo a sázelo knihu RYCHLÉ ŠÍPY se všemi 316 příběhy (vyšla 10/1998). Víš třeba, že „… obrázky jsou na dvanácti až třinácti CD, kde každé má kapacitu 750 megabajtů …“, „… Na knize se začalo pracovat začátkem června a koncem záři bylo hotovo. Dělalo na tom celé studio – to je sedm lidí …“

BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_23-24_strana_23

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPOU v roce 1998, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_21

BOBRI_STOPOU_(1998)_cislo_23

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *