ELEKTRÓN – 4.ročník – 1976 – komiks GRIÁDA

Dnes archivovaný výběr komiksu GRIÁDA z časopisu ELEKTRÓN roku 1976 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Janma. Veliký dík!

V tiráži časopisu se píše: ELEKTRÓN- mesačník pre mladých o vede a technike.Vydáva Slovenský ústredný výbor Socialistického zvazu mládeže vo vydavatelstve Smena. Šéfredaktor Ing. Eduard Drobný  …..“  Časopis vycházel měsíčně v rozsahu 68 stran a stál 3  Kčs.

Asi nejoblíbenější částí ELEKTRÓNU byl komiks – nejvíce se zde autorsky prosadil Jozef Schek (Jozef Babušek), který kreslil komiksy téměř pro celou dobu vydávání časopisu. Pouze ve 2. – 4. ročníku jeho komiks nevycházel. V části 4. ročníku vycházel kreslený seriál TRETIA DRUŽINA – psal a kreslil Jozef TRABALKA. A taky komiks GRIÁDA, který psala podle románu Alexandra Lavrentijeviče Kolpakova Iva Marešová a kreslil Aleš Vyjidák.

Jsme v roce 1976 a tak není divu, že děj kresleného seriálu je o dvou vědcích z planety Země, kteří se dostali na hvězdu Griáda, kde pobyli milión let a prožili mnoho dobrodružství mezi jejich divnými obyvateli, jímž vládla hrstka technokratů, kteří nechtěli, aby se Griádanťané dozvěděli o životě na Zemi a poznali zásady komunistického humanismu : -)

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ELEKTRÓN roku 1976, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ELEKTRÓN – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ELEKTRÓN zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *