Foglarovský časopis BOBŘÍ STOPOU – 1999

Web iKlubovna.cz k časopisu BOBŘÍ STOPOU uvádí: „Časopis Bobří stopa (dříve Bobří stopou) vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara od roku 1993.  Již v roce 1992 vydalo SPJF magazín Bobří stopou, dnes označovaný jako nulté číslo; v následujících letech vycházel časopis čtvrtletně. Od roku 2009 se změnila periodicita na 12 čísel ročně, následující rok na 6 čísel ročně. Časopis Bobří stopa vychází plnobarevný na křídovém papíře ve formátu A4, obvykle v rozashu 16 stran. Do konce roku 2013 vyjde celkem 100 čísel časopisu. Obsahem jsou především dobrodružné povídky, komiks, rozhovory se zajímavými osobnostmi foglarovského hnutí, reportáže z akcí SPJF, depeše od klubů, čtenářské soutěže, zajímavosti a zejména originální ilustrace na titulní stránce. Časopis vytvářejí společně členové SPJF všech věkových kategorií a je podporován prostředky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.“

První číslo časopisu BOBŘÍ STOPOU, které vyšlo v roce 1999 je věnováno bilancování života a díla Jaroslava Foglara, který zemřel 23.1.1999: „Ve dnech po 23. lednu 1999 vyšla v novinách a časopisech celá řada článků s poděkováním a hodnocením života a díla spisovatele Jaroslava Foglara. Je škoda, že si mnozí novináři na své dětství s Rychlými šípy a dalšími Jestřábovými knihami vzpomněli až nyní, po jeho smrti. Jestřába by jejich slova uznání po letech mlčení jistě potěšila.
My, v našem Sdružení přátel Jaroslava Foglara, se snažíme po celých devět roků činnosti nejen o vyjádření díků za to, co pro nás Jestřábovy knížky v mládí znamenaly a dosud znamenaji, ale snažíme se nést jeho poselství dále s přesvědčen í m, že to, co celý život prosazoval – přátelství, kamarádství, dobrodružství, romantiku, odvahu, čestnost i praktické zkušenosti z vedení oddílu a čtenářských klubů – je vhodné i pro dnešní svět a chlapce a děvčata v něm.“

I dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU pro detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme!

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPOU v roce 1999, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(1999)_cislo_25

BOBRI_STOPOU_(1999)_cislo_26

BOBRI_STOPOU_(1999)_cislo_28

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *