ILUSTROVANÉ SEŠITY – 1974

Dnes archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1974 pro detske-casopisy.cz  digitalizovali Jaroslav Pr., Tomáš J., Nemo a Satok. Veliký dík!

V tiráži 19.čísla ILUSTROVANÝCH SEŠITŮ můžeme číst: „POHÁDKY Z DĚRAVÉ KAPSY. Napsal Jiří Kafka. Ilustroval Cyril Bouda. Upravil o obálku navrhl Josef Paukert. Vydalo nakladatelství Orbis v Praze 1974. Edice Ilustrované sešity, sv. 19. Odpovědná redaktorka Věra Běťáková. Výtvarný redaktor Josef Paukert. 1. vydání. Náklad 33500, Tisk Severografia, Červený Kostelec. 14/45  11-111 -74 Cena Kčs 7,-

ILUSTROVANÉ SEŠITY tedy nejsou v pravém slova smyslu časopisem (podobně jako ČTYŘLÍSTEK, ROKODAPS, ROZRUCH, …), ale o periodickou knižnici s ambicí přetrvat v knihovně déle než běžný časopis.

ILUSTROVANÉ SEŠITY jsou jedinečným počinem z hlediska zachycení alespoň zlomku tvorby jedinečných ilustrátorů, kteří v letech 1972-1991 veskrze pozitivně ovlivňovali vnímání „literatury“ pro nejmenší.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1974, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY  zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *