Jedno číslo MY 68 – 5.ročník – 1968

Dnes archivované čísla časopisu MY 68 z roku 1968 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Hozd. Veliký dík!

MY 68 – „politickokulturní časopis“ –  vydával Ústřední  výbor ČSM v nakladatelství Mladá fronta. Moderní až uměleckou grafikou, fotografiemi i záměrným nádechem „bulváru“ se snažil zaujmout hlavně středoškoláky a dospívající mládež. Šéfredaktor Vladimír Mates; zástupce šéfredaktora H.Bergman (vnitropolit. rubrika); K. Zeman, J.Tvrzník (zahr. rubrika); D.Brabec (sport. rubrika); J.Mladějovský (armáda a brannost); M.Novotný (kult. rubrika); J.Kovařík (grafická úprava). Rozsah dnes archivovaného čísla je 74 stran. Časopis stál 4 Kčs.

Cílem časopisu MY 68 bylo získávat a prohlubovat zájem mládeže o aktuální politické a kulturní otázky. A samozřejmě mládež v tomto směru vhodně vychovávat, vést a usměrňovat. MY 68 byl časopis obsahově hodnotný, pestrý a zajímavý.

Náklad časopisu MY 68 se mi nepodařilo zjistit, ale údajně neuspokojoval poptávku. Což u populárních časopisů tehdejší doby nebylo vzhledem k „plánovanému hospodářství“ nic neobvyklého.

Že po srpnovém obsazení Československa „spřátelenými vojsky“ vycházel MY68 několik dní jako deník (bylo by skvělé archivovat i tyto vzácné výtisky), píše redakce  na straně 17. A oznamuje, že jako plánovaný týdeník MY68 vycházet nebude. V roce 1969 vyšla jen 4 čísla a pak bylo vydávání časopisu zakázáno.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MY68 z roku 1968, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivované čísli časopisu MY68 – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu MY68 zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *