KAMARAT – 9.ročník – 1976-77

Dnes archivované čísla časopisu KAMARÁT z roku 1970-71 pro detske-casopisy.cz  neúnavně digitalizoval Petr S. Veliký dík!

V tiráži časopisu je uvedenoKAMARÁT – Pioniersky týždenník pre dievčence a chlapcov. Vydáva SÚV SZM vo vydavateľstve SMENA. Vedůca redaktorka Viera Gajdošová, zástupkynňa ved. red. Dominika Macháčková. Grafická úprava: Pavol Moravčík a Ivan Hojný. Počas školského roku vyjdě 43 čísel. Predplatné na celý rok Kčs 43. Cena jedného výtlačku Kčs 1,-. Tlačia Polygrafické závody n.p. Bratislava – Krasňany. ..“

V záhlaví titulní strany, přímo v logu časopisu, je uvedeno Ročník IX. (XXVII.) Číslo ročníku v závorce odkazuje na PIONIERSKE NOVINY (první číslo vyšlo 1.9.1950) jejichž pokračovatelem se časopis KAMARÁT stal a k nimž se hlásil. Analogická situace byla v Čechách, kde se tamní PIONÝRSKÉ NOVINY změnily na SEDMIČKU (později SEDMIČKU PIONÝRŮ a pak opět na SEDMIČKU).

KAMARÁT byl cílený na pionýry – žáky druhého stupně základní školy. Jeho posláním bylo vychovávat dospívajícího čtenáře, rozvíjet jeho zájmy v rozličných oblastech společenského života, vědy, techniky, kultury, umění, sportu a informovat jej o aktuálním dění  doma i ve světě. Zaměřoval se na rozhovory s populárními herci, zpěváky a sportovci, zajímavosti ze světa, povídky a zábavné čtení.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu KAMARÁT z roku 1976-77, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu KAMARÁT – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla KAMARÁT  zde>>>

One thought on “KAMARAT – 9.ročník – 1976-77

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *