Komiks z Lidové demokradice – PRÁZDNINY U ZŘÍCENÉ TVRZE

V sobotní příloze časopisu LIDOVÁ DEMOKRACIE vycházel v roce 1971 kreselný seriál PRÁZDNINY U ZŘÍCENÉ TVRZE.

Komiks ale vyšel později také i knižně – v roce 2003 – ve výpravně pojaté VELKÁ  KNIHA KOMIKSŮ: JOZEF SCHEK, kterou vydalo pražské nakladatelství Jiří Buchald – BB/art.

Jozef  Schek, vlastním jménem Babušek (*1921 +2013)  prvně publikoval ve svých 26 letech komiks v poválečném satirickém (a komunisty nemilovaném) časopise ŠIDLO. To mu později vyneslo dlouhá desetiletí se táhnoucí „nemilost“. V roce 1948 byl vyhozen těsně před absolutoriem z vysoké školy a dlouhé roky pracoval – podobně jako jiný skvělý kreslíř František Kobík – coby průmyslový výtvarník. Teprve později dálkově studoval kunsthistorii –  obor církevní architektura a absolvoval jako 44 letý zralý muž v roce 1965.

Jiří Stegbauer  (*1949) publicista a nakladatel (nakladatelství OSTROV) je autorem scénáře seriálu PRÁZDNINY U ZŘÍCENÉ TVRZE.  Mimo jiné například prosadil Foglarovy sloupky na stránkách deníku LIDOVÁ DEMOKRACIE v 70. letech. Můžeš se na podívat na záznam pořadu „Před půlnocí“ v archivu ČT, kde je hostem tématu: Odkaz Jaroslava Foglara.

Stáhni si kreslený seriál PRÁZDNINY U ZŘÍCENÉ TVRZE do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

PRAZDNINY_U_ZRICENE_TVRZE_nahled

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *