KŘÍDLA VLASTI – 10.ročník – 1962

Dnes archivovaná čísla časopisu KŘÍDLA VLASTI z roku 1962 pro detske-casopisy.cz  naskenoval Standa L. Veliký dík!

Na webu Moravské zemské knihovny je tento titul anoncován jako KŘÍDLA VLASTI : obrázkový čtrnáctideník Dobrovolného svazu lidového letectví, s tím, že vycházel v letech 1952-1964. Předchozí název časopisu byl LETECTVÍ a nový název LETECTVÍ A KOSMONAUTIKA. Podařilo se dohledat, že časopis s názvem KŘÍDLA VLASTI byl založen v červnu 1921!

Časopis vycházel podle kalendářního roku, v rozsahu 32 stran, jako čtrnáctideník, a prodával se za 2 Kčs. KŘÍDLA VLASTI byla číslována průběžně – strány v rámci ročníku (celkem 776 stran) a jednotlivá čísla celkově (tedy 2. číslo 10.ročníku bylo historicky celkem 256. číslo).

Z tiráže lze vyčíst: „REDAKČNÍ RADA: „zasloužilý mistr sportu Jiří Bláha, dr. Edvard Čejka, dr. Jindřich Hanzal, Jaroslav Kopáček. Rudolf Kovář, Jiří Matějček, Václav Němeček, Antonín Novák, kapitán Zdeněk Novotný, Helena Rumlerová,  Jindřich Sinecký, inž. Jaromír F. Strejček, Jiří Ticha, Karel Tikovský, Karel Zelený. KŘÍDLA VLASTI. — Vychází čtrnáctidenně. – Vydává Svaz pro spolupráci s armádou ve Vydavatelství časopisů MNO, Vladislavova 26. Praha 1, telefon 23 43 55—7. – Cena výtisku 2,— Kčs. — Předplatné na půl roku 26,—- Kčs. – Rozšiřuje Poštovní novinová služba. –  Objednávky přijímá každý poštovní úřad a doručovatel. — Za původnost příspěvku ručí autor. – Nevyžádané rukopisy se nevracejí.  – Přetisk dovolen pouze s uvedením pramene. –  Tiskne Polygrafia 1 n. p.   A-05*11594″

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu KŘÍDLA VLASTI z roku 1962, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu KŘÍDLA VLASTI  – kliknutím na náhled strany:

       

                                       

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla KŘÍDLA VLASTI zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *