18. 7. 2024

NĚCO PRO DĚTI – příloha Národních listů – 1930

Noviny Národní listy v roce v neděli 5.října 1930 zavedly nedělní přílohu „Neděle Národních listů“ – obrázková a zábavná příloha.

Byl to samostatný osmi stránkový časopis. Jedna stránka v této příloze patřila dětem pod názvem „Něco pro děti“. V roce 1930 vyšlo jen třináct čísel přílohy.

Vánoční příloha byla zveřejněna v http://detske-casopisy.cz/narodni-listy-detem-1920-1922… “. Od roku 1933 došlo ke změně názvu přílohy pro děti na „Neděle našich dětí“. Tento název vydržel až do zrušení novin v roce 1941.

Emilek a Milka byli první postavičky, které byli v prvních číslech nové přílohy. Měly provázet dětské čtenáře a seznamovat je se svými příběhy.

Nechyběly ani povídky a pohádky i na pokračování a básničky.

V mnoha časopisech pro děti byly různé skrývačky, skládačky a také klasické hádanky a křížovky. Nechyběly ani v této příloze kde byly hádanky o ceny.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu NĚCO PRO DĚTI z roku 1930, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu NĚCO PRO DĚTI – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu NĚCO PRO DĚTI zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *