14. 7. 2024

OHNÍČEK – 50.ročník -1999

Dnes archivovaná čísla časopisu OHNÍČEK z roku 1999 pro detske-casopisy.cz  digitalizovali Onuca, Dalibor W., sweetree a Jiří Z. Všem veliký dík!

Záhlaví titulní strany s logem časopisu oznamovalo v jubilejním 50.ročníku: RÉBUSY, KOUZLA A ZÁHADY PRO DETEKTIVY OD 8 DO 88 LET. KOMU TO PÁLÍ, ČTE OHNÍČEK S PŘÍLOHOUI TOJÁČEK. V tiráži 50.ročníku OHNÍČKU je psáno: OHNÍČEK s přílohou TOJÁČEK – zábavný měsíčník. • Vydává Mladá fronta ve spolupráci s agenturou TOJA • Šéfredaktorka: Lenka Moštěková • Redakce: Lucie Kaletová • Design a zlom: Toja & Zhouf • Inzerci zajišťuje redakce • Adresa redakce: Radlická 61, 150 02 Praha 5, …… Cena 24 Kč • @ Mladá fronta 1999″

Úvodní pravidelná rubrika měla název HORKÁ NÁSTĚNKA OHNÍČKU – v kombinaci s fotografiemi populárních osobností a skupin ji redakce využívala k mixu nepřehlédnutelného informování svých čtenářů, reklamy, otiskování dopisů čtenářů … a v rámečku dole byla umístěna i tiráž.

Nápaditá rubrika HOPSAVÝ RÉBUS byla připravena stylem ala „botanický klíč“. Některé „hopsavé rébusy“ připravovali sami čtenáři OHNÍČKU – viz. například 6.číslo.

Pravidelnou rubriku BRNKAČKA připravovala redaktorka Lucka Kaletová – mimo jiné také textařka a zpěvačka (skupina Minehava, Josephine, …). Písnička z v Československu asi nejpopulárnější ruské pohádky MRAZÍK v OHNÍČKU  s celým českým textem a notovým i akordovým zápisem.

Jeden z nejslavnějších kreslených příběhů OHNÍČKU byl beze sporu OTAZNÍKY DETEKTIVA ŠTIKY (vycházel v letech 1971–1986). Kreslený detektivní seriál pro děti PŘÍPADY DETEKTIVA OČKA byl inspirován „ŠTIKOU“. Připravoval jej Jiří Filípek a Jiří Hrdlička. Vycházel v OHNÍČKU od 12.čísla 47.ročníku (1996) až do 12.čísla 50.ročníku (1999). Celkem bylo v OHNÍČKU publikováno 32 stran.

Cyklus komiksových kvízů a rébusů ROBIN A KOKO připravovala Věra Faltová (*1932  +2009) vycházel v letech 1995-96 v TOJÁČKOVI, a v letech 1996-2001 v OHNÍČKU. Celkem bylo publikováno 59 stran!

V létě roku 1992 podalo nakladatelství Mladá fronta a.s. přihlášku ochranné známky OHNÍČEK (ochranná známka zapsána na konci roku 1994) pro nakladatelskou a vydavatelskou činnost včetně nového grafického ztvárnění = hlavička časopisu. Ochrannou známku má nakladatelství registrovanou dodnes.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu OHNÍČEK z roku 1999, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu OHNÍČEK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *