Pět čísel BOBŘÍ STOPOU – 1997

Pro ty, kteří se s foglarovským časopisem BOBŘÍ STOPOU setkávají až nyní, předkládám pro seznámení a na ukázku jeden z typických úvodníků (BOBŘÍ STOPOU č.16, strana 2):

„Ahoj chlapci a děvčata, poslední zbytky sněhu mizí už i na horách, v noci je sice ještě mrazík, ale některé dny už přinášejí poselství jara. Je citit ve vzduchu, naplňuje chřípí a láká k výpravám za dobrodružstvím. Kluby a stopaři již občas vymění vytopené útulné klubovničky (ovšem pokud je mají)  za hřistě, mnohé přitáhne magické kouzlo pátrání po záhadách – půdy, věže či podzemí jejich či jiných měst. Ano, temné uličky ožívají nejen na podzim, ale i ted na jaře, kdy už je ve vzduchu to zvláštní tajemné chvění, které se pokusíme na chvíli zachytit na příštích stránkách. Ještě předtím, než jaro rozkvete k tétu a otevře naplno své brány k vícedenním výpravám, hvězdným oblohám, táborům, peřejím řek, výpravám cestovatelským a objevitelským po známých i neznámých místech pod klenbou matky přírody. O tom ale až v příštím předprázdninovém čísle.
Vlahý vzduch, stmívání, lampy se rozsvěcejí, klukovský svět, který nám přiblížil Jaroslav Foglar, ožívá. V ulicích se objevují skupinky se žlutými špendlíky na klopě. Chtějí ctit zásady žlutého kvítku, bránit svůj svět, být ostatním přítelem nebo čestným soupeřem. Je to sen či skutečnost? Ano, jsou taková místa i dnes a takoví lidé se v nich objevují. Až budou všude kvést žluté kvítky, které přinášejí dobro, pak snad bude lépe …“

Časopis BOBŘÍ STOPOU i v roce 1997 vydávalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Časopis vycházel s barevnou obálkou na křídovém papíře, stál 15 Kč a v roce 1997 vyšla čísla 16-20.

V časopise vycházel na pokračování kreslený seriál SAFÍROVÁ STEZKA (před rokem vyšel i v šestém svazku edice Klasické komiksy Marko Čermáka) :

bobri_stopou_cislo_16

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU pro detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme! Díky Hostimilovi budou na našem webu archivovány všechny čísla tohoto časopisu. Publikování archivů jednotlivých „ročníků“ BOBŘÍ STOPY je naplánováno do cca 2/2016. Archiv prvních sedmi čísel tohoto časopisu byl zpřístupněn v článečku 6.5.2014.

Stáhni si časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(1997)_cislo_16

BOBRI_STOPOU_(1997)_cislo_17

BOBRI_STOPOU_(1997)_cislo_18

BOBRI_STOPOU_(1997)_cislo_19

BOBRI_STOPOU_(1997)_cislo_20

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *