POP MUSIC EXPRES – 02. ročník 1969

Dnes archivované čísla časopisu POP MUSIC EXPRES z roku 1969 pro detske-casopisy.cz  digitalizovali Merhaut a Jirha. Veliký dík!

V tiráži 12. čísla se uvádí: „Nakladatelství: Národní rada Juveny. Vydavatelství: P. M. Agentura Expres. Šéfredaktor: KAREL SEHNOUTKA. Zástupce šéfredaktora: Vojtěch Hueber. Redaktoři: lng. Zbyněk Mácha, Pavel Černocký, Jan Beneš a Michal Bukovič. Výtvarník: Miloš Kánský. Sekretářka redakce: Marie Fantová. Člen redakční rady: Bohumil Durdis. – Adresa redakce a administrace: Petřínská 20, Praha 5. Tel, : 536687. – Vytiskly Středočeské tiskárny, n. p ., Praha 2, Hálkova 2. Cena jednotlivého výtisku 5 Kčs. Č. pov.: RM/97 – 68/KS NVP. Inzerci zasílejte na adresu redakce. Otištěné a nevyžádané rukopisy a fotografie nevracíme. – Snížený poštovní poplatek povolen MSP Praha č. j, P/1 – 3020/68. Pohl. pošta Praha 5. Rozšiřuje PNS – informace o předplatném
podá a objednávky přijímá každá pošta nebo doručovatel. Objednávky do zahraničí zařizuje PNS – ústřední expedice tisku, Jindřišská 14, Praha 1. Ročník II.
Číslo 12 – prosinec 1969.

Wikipedie je na informace o tomto titulu velmi stručná: Pop Music Expres byl časopis vydávaný měsíčně v letech politického uvolnění a svobodného uvažování 1968–69. 9 čísel vyšlo v roce 1968, 12 čísel v roce 1969. Mnoho čísel obsahovalo kresby slavného českého komiksového kreslíře Káji Saudka.“

POP MUSIC EXPRES československé popkultuře kdysi nakrátko daroval sebevědomí. Vycházel v uvolněnějších letech 1968-69, a údajně pak ještě vyšlo trojčíslo s tendenčními texty nastupující normalizace, ale to už byla jenom labutí píseň tohoto časopisu. POP MUSIC EXPRES poutal pozornost nezvykle vysokou energií, ale i celkovou úrovní. Provázely ho ilustrace a stylizované nadpisy nezaměnitelného Káji Saudka, redaktoři v článcích mapovali hvězdná jména tehdejší světové pop music i českého „bigbítu“.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu POP MUSIC EXPRES z roku 1969, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu POP MUSIC EXPRES – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla POP MUSIC EXPRES zde >>>

One thought on “POP MUSIC EXPRES – 02. ročník 1969

  1. náhodou jsem narazil na vaše stránky a s velkým potěšením jsem si prohlédl časopisy svého mládí.Zaujali mě informace o časopise POP MUSIC EXPRES.Zaběhl jsem do sklepa a tam po chvilce přehazování našel krabici a v vní poklad,všechny výtisky tohoto časopisu.Stav není úplně AA,jelikož hlavně u prvních vydání nebyl papír nijak kvalitní a podepsal se na nich zub času.
    Díky vám jsem si zase udělal hezkou chvilku při listování tohoto
    legendárního časáku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *