Premiéra titulu DĚTI SVOBODY – 1.ročník – 1919

Dnešní „prémierové“ číslo časopisu DĚTI SVOBODY z roku 1919 pro detske-casopisy.cz digitalizoval TomS. Moc děkujeme!

V poditutlu časopisu můžeme číst: List věnovaný junácké výchově mládeže československé. Za redakční kruh odpovídá Miloš Seifert. Redakce: Beroun, Městské hora. Administrace: Beroun, Havličkova čís. 178.  Vychází nejméně 15krát do roka. – Jednotlivá čísla 60 hal.

TomS spolu k časopisem poslal i tento text:  Posílám 4. číslo časopisu DĚTI SVOBODY z roku 1919. Vyšlo pouhých 5 čísel.

V roce 1919 časopis Psohlavec (časopis Junácké obce Psohlavců) nahradil časopis DĚTI SVOBODY, s podtitulem List věnovaný junácké výchově mládeže, který vydávali středoškolští profesoři Bořivoj Müller a Miloš Seifert. Časopis měl profesionální úroveň a byl vytištěn ofsetem tiskárnou Josef Šefl (dříve St. Šellenberg) v Berouně. Vyšlo však pouze 5 čísel, neboť DĚTI SVOBODY poté nakrátko vstoupili do Svazu skautů a jejich oficiálním spolkovým časopisem se stal JUNÁK. Barevnou obálku akademického malíře Joži Tříšky má až třetí číslo časopisu.

Časopis obsahuje mnoho původních woodcrafterských článků Miloše Seiferta – Vojvody i překlady povídek Setona a Whitea. Celkový ráz časopisu jednoznačně určují Seifert a Maixner, kteří směřovali organizaci k poznávání slovanské historie a lesní moudrosti.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu DĚTI SVOBODY v roce 1919, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny strany archivovaného čísla DĚTI SVOBODY – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *