PUNŤOVY PŘÍHODY rok (1941) – 2. část – čísla 143-190

O Punťovi již bylo více napsáno v příspěvcích k časopisu Punťa (https://detske-casopisy.cz/punta/) a také v Punťových příhodách  (https://detske-casopisy.cz/puntovy-prihody/) .

V roce 1941 vyšly Punťovi příhody v číslech 89 – 249, celkem tedy 170 čísel. Ročník jsem rozdělil  na  tři části. Dnes tedy je  zde 2. část  čísla 143 – 190. I v tomto ročníku vycházel časopis na 8 stránkách. Pejsek Punťa a fenka Kiki s černouškem Bimbou a dalšími kamarády ze světa zvířátek i dětí prožívali své, zejména  veselé příběhy, na jeho stránkách. Také zde se objevil Kašpárek, populární postava malých čtenářů.

Od čísla  177 se změnil druh písma pod obrázky našich hrdinů. A také v některých číslech zřejmě zkoušela reakce změnit i barvu písma z černé na červenou. Ale při tisku na novinový papír moc barva nevynikala a byla také méně čitelná,  tak tato barevnost netrvala dlouho.

Na dvou stránkách 6 a 7 byly krátké pohádky, povídky a příběhy.

Poslední stránka stále patřila  Punťovým hádankám a žertíkům nebo říkadlům a krátkým básničkám, střídajíce se po číslech. Obrázky  maloval Emil Poledník (český ilustrátor a spisovatel). Bližší údaje neznám.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY z roku 1941, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *