Román na pokračování – TARZANOVY ŠELMY

TARZANA stvořil v roce 1912 americký spisovatel Edgar Rice Burroughs  (*1875  +1950) a dokázal o něm napsat 24 knih. V Československu vydal prvních 7 dílů nakladatel Antonín Svěcený v letech 1920-22.

Osudy potomka anglického lorda, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychovala opice a který se stal nejmocnějším tvorem africké džungle byly ve své době čtenářským hitem.

Po roce 1948 u nás knihy o TARZANOVI nevycházely – zřejmě pro malou ideovost a „brakovost“. Až v roce 1966 začal časopis PIONÝR (v letech 1968-70 VĚTRNÍK) otiskovat na pokračování Svatoplukem Hnčířem převyprávěný a zkrácený text románu s celostránkovými ilustracemi Zdeňka Buriana. V ročnících 14.-18. (1966-1971) se podařilo vydat na pokračování první tři díly TARZANA (Tarzan, syn divočiny, Tarzan, vězeň pralesa, Tarzanovy šelmy) a pak bylo vydávání opět na dlouho dobu zastaveno.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaný třetí díl TARZANA –  tak jak vycházel na pokračování v časopisu VĚTRNÍK – kliknutím na náhled strany:

TARZANOVY_ŠELMY_logo

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *