SLEZSKÝM DĚTEM – 4.ročník – 1932-33

Dnes archivovaný časopis SLEZSKÝM DĚTEM 4.ročník z roku 1932-34 digitalitoval nell1567. Veliký dík!

Nově rozšířený časopis „Slezským dětem“ bude míti tyto stálé rubriky mimo zábavné a poučné části: Zábavou k poučení, Ukázky soudobé literatury. Slezské pověsti a památky. Zpěvem k srdci — srdcem k vlasti. Loutkové divadlo. Hrou k práci — prací k životu, Hádanky, Rodičům, Děti dětem, Z vlasti. Ze světa. Veselý koutek atd.. Jsme přesvědčeni, že úroveň našeho časopisu může závoditi se všemi jinými a to ob­sahem i úpravou, neboť v oboru literatury samé byli získáni nejpřednější naši pracovníci a odborníci dětské literatury, jako: Josef Kalus, Jan Petrus, Josef Spilka, Oldra Sedlmayrová, Ludmila Nováková a j. V oboru malířství: akad, malíř Frant. Tříska, akad malíř a učitel D. V. Černý, akad. malíř a prof. Frant. Vrobel, akad. malíř a prof. Richard Lander a jiní. V oboru hudebně-zpěvním: sběratel slezských lidových písní Josef Mojžíšekprof. Ed. Rund a prof. Wünsch.

Časopis vychádzal každého 15. v mesiaci v Loukách nad Olzou. Cena 1 čísla pri hromadných objednávkach bola 60 hal., jednotlivá čísla poštou 70 hal. Predplatné na pol roku 3 Kč, na rok 6 Kč. Vydávala ho učitelská jednota v Orlové za spoluúčasti Učitelského Ustřejlního spolku slezského a všech jednot, sdružených v l střed. Učitel, spolku slezském. Zodpovedný redaktor Richard Jura, riadiaci učiteľ v Loukách nad Olzou.
Na 16 stranách prinášal zábavné, ale aj poučné články a rubriky, doplnené čiernobielymi ilustráciami a fotografiami.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLEZSKÝM DĚTEM z roku 1932-33, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispívatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLEZSKÝM DĚTEM – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLEZSKÝM DĚTEM zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *