SLUNÍČKO – 17.ročník (1983-84) – chybějící číslo 05

Ještě chybí č. 08.

Kolega Etien zaslal číslo 05 k doplnění tohoto ročníku. Děkujeme! Bližší informace k ročníku 17 jsou na SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 17. ročník (1983-84).

Poezie je i v tomto čísle zastoupena, a to  francouzskou  lidovou poezií Na trhu. Redakce doporučuje tuto kreslenou pohádku použít jako zdramatizovanou dětskou hru. Autorem kreseb je Adolf Born (12. června 1930 České Velenice – 22. května 2016 Praha). Adolf Born byl český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Byl znám svými monarchistickými postoji.

Ani v tomto čísle nechybí zábavné hry. Jednou z nich jsou kreslené papírové krabice, které děti mohou různě skládat.

A nechybí ani Střapeček  a Metlička,  dnes coby saňkující.

Rok 1984 byl rokem české hudby. Na čtyřech stránkách formou kreseb se přirovnávají zvuky jednotlivých nástrojů ke zvukům zvířat, a dalších zvuků, které vznikají třeba při výstřelu z děla, nebo zní jako zvuky kapek dopadajících na zem nebo cinkotu třeba lžiček.

O dalších ročnících časopisu Sluníčko se více dozvíte  na stránkách našeho webu https://detske-casopisy.cz/slunicko/

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1XXX, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: Etien)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *