SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 08.ročník (1974-75)

Všechny tři čísla tohoto ročníku zaslal etien! Děkujeme.

O tomto časopise a nejen o něm se dočtete na stránkách https://detske-casopisy.cz/souborny-katalog-sdc/

8.ročník navazuje svou skladbou na předchozí ročník. Šéfredaktorkou zůstává Vladimíra Gebhartová (1931-2018). Redakce se rozrostla na redakční radu ve složení (viz obrázek).

Po jedné stránce  je Malované čtení a Kreslíme, píšeme.

Pro velký zájem malých čtenářů pokračuje Papírkové divadlo Radka Pilaře. Je zde opět řada figurek a také různé kulisy.

Soutěž Dobrý chodec bude provázet čtenáře a soutěžící další řadu let. Po vyluštění nebo splnění úkolu si nalepují soutěžící kupony do soutěžní legitimace.

Nezapomíná se na šikovné děti, které rády tvoří z papíru různé předměty, hračky a podobné drobnosti.

A nechybí ani mnoho básní, povídek a pohádek.

I v tomto ročníku je  Knihovnička Sluníčka: Pod modrým nebem. Čtenáři si tak mohou složit malou knížečku, která bude obsahovat krátké básničky různých autorů s  barevnými obrázky.

A co by to byl za časopis, aby zde nebyl kreslený seriál. Mimo medvídka Josefa je zde už oblíbený Cour a Courek.

A redakce Sluníčka chce i zpětný ohlas na obsah časopisu, co se dětem líbí a co by je zajímalo. Proto se obrací na rodiče, aby jim napsali své názory a odpovědi na položené otázky.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1974-75, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: etien)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *