SVĚT SOCIALISMU – 4.ročník – 1971 – komiks SÁM VOJÁK V POLI

Dnes archivované stránky s komiksem SÁM VOJÁK V POLI, tedy výběr z časopisu SVĚT SOCIALISMU z roku 1971 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Petr S. Veliký dík!

Původní týdeník SVĚT SOVĚTŮ vycházel do roku 1968, pak na něj navázal SVĚT SOCIALISMU (1968-1990), který byl povinně k dispozici na všech středních školách v rámci nezbytného, ideologicky správného působení. Je známo, že obraz světa předkládaný časopisy není obrazem zcela reálným, ale konstruovaným s ohledem na rozličné cíle. U časopisu SVĚT SOCIALISMU to samozřejmě platilo taky.

V roce 1956 vyšla Juriji Petrovyči Dold-Mychajlykovi (*1903  +1966),  ukrajinskému prozaikovi, filmovému a divadelnímu pracovníkovi kniha „И один в поле воин„. V roce 1963 vyšla kniha pod názvem SÁM VOJÁK V POLI slovensky ve vydavatelství VLP (Vydavateľstvo politickej literatúry). A o rok později, v roce 1964, vznikla třídílná, slovenská televizní filmová adaptace stejnojmenného románu o špionážní činnosti sovětského rozvědčíka v době 2. světové války – SÁM VOJÁK V POLI.

V roce 1971 publikoval SVĚT SOCIALISMU v šestnácti pokračováních kreslený seriál SÁM VOJÁK V POLI, který podle scénáře Tibora Cs. Horvátha (vycházející z románu Jurije Petrovyče Dold-Mychajlykova) nakreslil Imre Sebök (*1906  +1980).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu  SVĚT SOCIALISMU v roce 1971, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaný kreslený seriál z časopisu SVĚT SOCIALISMU – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechny doposud archivované výběry komiksů z různých časopisů zde >>>

2 thoughts on “SVĚT SOCIALISMU – 4.ročník – 1971 – komiks SÁM VOJÁK V POLI

  1. Hledám fotku s titulní strany svět socializmu z roku 1971 nebo 1972 měl by tam být starosta Zalubice u Kezmarku s Ruským kapitanem.

    1. V knihovně detske-casopisy.cz je archivováno pouze několik komiksů, které byly ve SVĚTU SOCIALISMU publikovány. Samotný časopis včetně titulní strany, zde není archivován ani jeden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *