15. 7. 2024

TRAMP – 2.ročník – 1966-67

Dnes archivovaná čísla časopisu TRAMP z roku 1966-67 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval TomS. Veliký dík!

Pokud má znalec časopisu TRAMP či pozorný čtenář našeho webu nejasnosti v číslování ročníků TRAMPA, tak jen velmi stručně: První čísla časopisu s názvem TRAMP začala vycházet v Praze v roce 1929 (1.ročník) – 1931 (3.ročník) – lze je dohledat i na našem webu. Od března 1968 vycházel v Ostravě TRAMP (3.ročník). Ano, pražská čísla z roku 1931 mají označení 3.ročník a i ty ostravská z roku 1968 jsou považována za 3.ročník.  Vysvětlení přináší i dnešní čísla 2.ročníku TRAMPA z roku 1966-67. Ostravští trampové odvozují číslování ročníků později celostátně oficiálně vydávaného časopisu TRAMP právě od prvního a druhého ročníku “samizdatově” vydaného “občasníku”.

Chceš-li vidět, jak fyzicky vypadal jeden z redaktorů TRAMPA, podívej se na trezorový dokument MINUTA TICHA – mluví tam i Gaučo …

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu TRAMP z roku 1966-67, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu TRAMP  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla TRAMPA zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *