Tři sešity edice KARAVANA – 1968

Je téměř pravidlem (ale existují vyjímky), že každý z registrovaných uživatelů a spolupracovníků detske-casopisy.cz se při digitalizaci specializuje na jeden konkrétní titul. Digitalizaci KARAVANY se svědomitě a pečlivě věnuje Petr K. Díky němu zde dnes mohou být archivovány další tři čísla z počátků existence této řady sešitových románů. Moc díky!

V digitalizovaných číslech chybí, bohužel, romány na pokračování (v čísle 11 „Chata v Jezerní kotlině“ Jaroslava Foglara a v číslech12, 13 zase „Zastavený příval“ od Euarda Štorcha). Romány na pokračování v KARAVANĚ vycházely až do 56.čísla (1972).

Jen pro zajímavost – víte který román KARAVANY byl vydán v největším počtu výtisků (110.000)? Já už ano, ale přiznám se, že to pro mne bylo trochu překvapení. Takhle bych to netipoval.

Asi nejpřehlednější veřejně přístupný seznam vydaných čísel KARAVANY (včetně těch nečíslovaných) v letech 1967-1990 je publikován na české wikipedii >>> (číslo, název, autor, ilustrátor, rok vydání a náklad).

Kliknutím na obálku si stáhneš (jako registrovaný uživatel tohoto webu) všechny strany sešitu KARAVANA uložené do jednoho souboru PDF. V tomto souboru lze i relativně spolehlivě vyhledávat dle textu:

KARAVANA_(1968)_cislo_11_UTEK_ZE_ZAJETI

KARAVANA_(1968)_cislo_12_NEPOLAPITELNY_MONITOR

KARAVANA_(1968)_cislo_13_MOJI_ZNAMI_Z_DIVOCINY

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *