VENKOV DĚTEM – 17.ročník – 1941

Dnes archivovaná čísla časopisu VENKOV DĚTEM z roku 1941 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967. Veliký dík!

Deník VENKOV vydávala České strana agrární. Během monarchie byl provládním tiskem. V roce 1941 vycházel už 36. rokem. V období protektorátu (1939–1945) byl VENKOV jedním z listů „Národního souručenství“ (klíčovou osobností VENKOVA se tehdy stal kolaborant Vladimír Krychtálek) . Postupně vycházel s různými podtituly takto: Ústřední list Republikánské strany českého venkova (od r.1919), Ústřední list Republikánské strany zemědělského a malorolnického lidu (od r.1923), bez podtitulu (1939), List národního souručenství (od 1.4.1939), List českého zemědělského lidu (od r.1941). Vycházel s přílohami: Český zemědělec, Nedělní zábavná a poučná příloha Venkova, Neděle Venkova, Dětská zahrádka, … Venkovské vydání vycházelo pod názvem LIDOVÝ DENÍK, odpolední vydání jako VEČER (1914-1941).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání přílohy VENKOV DĚTEM z roku 1941, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu VENKOV DĚTEM  – kliknutím na náhled strany:
Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla VENKOV DĚTEM zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *