VTM – 13.ročník – 1959

Dnes archivovaná čísla časopisu VTM z roku 1959 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Art. Veliký dík!

Z tiráže časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI (VTM) lze vyčíst:Vedoucí redaktor: Vladimír Babula. Redakční rada: dr. J. Bouška, dr. J. Dóša, Z. Grygar, Č. Jira, inž. Vl. Maroušek, inž. Zd. Michalec, A.Peřina, J.Píša, inž. J. Rath, Inž. J. Růžička, J. Szabadi, J. Vachek. Vydává ÚV ČSM a Slovenský ÚV ČSM v Mladé frontě. – Věda a technika mládeži – čtrnáctideník pro polytechnickou výchovu mládeže. Vychází v českém, slovenském a maďarském jazyce každý druhý týden. Cena výtisku 2 Kčs, předplatné na rok 52 Kčs … „

V nepravidelné rubrice  NÁŠ INTERVIEV – JAKÁ BUDE BUDOUCNOST NAŠÍ VLASTI byl uveřejněn například článek JAK VŘEŠÍME BYTOVÝ PROBLÉM„… Během deseti let – do roku 1970 – chceme vyřešit bytový problém, v některých krajích dokonce již do roku 1965. Je to obrovský úkol, neboť máme postavit za krátkou dobu zhruba 1 200 000 nových bytů. Tím se pak zařadíme v bytové úrovni mezi nejpřednější země na světě….“

V rubrice „BÍLÁ MÍSTA NA ZEMĚKOULI“  vycházel na pokračování cestopisný román Jevgenije Simonova PO STOPÁCH SNĚŽNÉHO MUŽE:

V minulých článcích o „babulovských“  číslech časopisu VTM jsem se přiznal, že mne osobně hodně zaujala rubrika typická jen pro VĚDU A TECHNIKU MLÁDEŽI – byla tištěna na konci každého čísla a na první pohled zaujala výstižnými ilustracemi. Jmenovala se ČETLI JSTE DOBŘE? a motivovala čtenáře, aby napsali do redakce.

Poslední (zadní) strana (obálky) je věnována jakési „obrazové škole“, kterou k dokonalosti o pár let později dovedl jiný časopis pro děti a mládež – ABC. Celostránková barevná ilustrace doplňuje článek na straně 427 – 500 GRAMŮ PALIVA NE CESTU KOLEM SVĚTA.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu VTM z roku 1959, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu VTM  – kliknutím na náhled strany:

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *