Zbývající čísla časopisu TRAMP – 12.ročník – 1995

Dnešní čísla 12.ročníku časopisu TRAMP pro detske-casopisy.cz digitalizoval Jiří Na. – tímto je celý ročník kompletní – moc děkujeme!

V roce 1995 –  12.ročníku – měl časopis TRAMP téměř pořád stejný podtitul MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI. Pro připomenutí – v roce 1990 (7.ročník) mělo první číslo podtitul „MAGAZÍN NOVÉ SVOBODY PŘÍLOHY S MĚSTEM ZA ZÁDY„, ale už 2.číslo si neslo v podtitulu „magazín pro milovníky přírody a volnosti“ a ve 3.čísle se podtitul ustálil na „MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI„.

Tiráž časopisu v zápatí poslední strany mimo jiné uvádí: „Vydává Zdeněk Vašíček – vydavatel na adrese: K lesu 8/65, 713 00 Ostrava-Heřmanice, tel.: 069/624 3057. Šéfredaktor: Zdeněk Vašíček. …..Cena výtisku 20,- Kč.“ Časopis TRAMP vycházel v rozsahu 32 stran.

Protože jsem o 12.ročníku TRAMPA psal už v článečku 4.2.2018, dnes jen dvě drobnosti – vybírám je z obsahu 1.čísla.

Vždycky jsem si myslel, že autory humorné povídky EXKURZE DO ZOO je dvojice Šimek & Grossmann, ale v 1.čísle TRAMPA je uveden jako autor pouze Jiří Grossmann (*1941  +1971):

Obrázkově zpracovaný příběh Karla Maye připravoval pro časopis TRAMP na pokračování Josef Zálabský:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu TRAMP v roce 1995, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis TRAMP do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

One thought on “Zbývající čísla časopisu TRAMP – 12.ročník – 1995

  1. Dorazil mi od BR komentář k tomuto článečku mailem, dovoluji si jej tedy zpřístupnit: „U časopisu Tramp, povídka Exkurze do Zoo. Samozřejmě všechny povídky psali Š+G spolu. Dokonce najednou proti sobě. Takže každá povídka existovala dvakrát v rukopisu, ten svůj Grossmann doma přepsal na stroji a kopii dal Šimkovi. Ten kdo to do toho Trampu dal, mohl být ovlivněn nahrávkou, kde ji Grossmann čte. Nebo si to napsal jen tak. Přeci jen se nejedná o odborný literární nebo divadelní časopis, takže bych si s tím hlavu nelámal.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *