Zkompletována VLAŠTOVIČKA – 7.ročník – 1947-48

Přidávám zbývající čísla časopisu VLAŠTOVIČKA 7. ročník.

Předchozí čísla byla uveřejněna na

http://detske-casopisy.cz/vetsina-cislel-casopisu-vlastovicka-7-rocnik-1947-48/

kde byly také zveřejněny bližší informace o tomto časopisu.

Zajímavostí týkající se i tohoto časopisu je, že ministerstvo informací, nově zřízený orgán ovládaný komunisty, zastavil vydávání všech časopisů, které za války vycházely, s výjimkou periodik Národní fronty (orgán sdružující povolené strany v ČR po válce). Všechny tiskoviny potřebovaly k vycházení povolení. Hodnocením pro možnost dále pokračovat ve vydávání bylo zjišťování a zkontrolování, jaké dělal časopis ústupky nacistům. Časopis Vlaštovička také vycházel ještě v období protektorátu, do roku 1941. Na rozdíl třeba od Mladého hlasatele, časopis dostal povolení k vydávání. Proto nahradil Mladého hlasatele po stránce obsahové i ideové časopis Vpřed.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu VLAŠTOVIČKA z roku 1947-48, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu VLAŠTOVIČKA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu VLAŠTOVIČKA zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *